Menu Content/Inhalt
Esileht
Meie Kirik


"Meil ei ole ei õpetuse ega usutalituste osas heaks kiidetud mitte ühtki asja, mis oleks vastuolus pühakirja või katoolse kristliku kirikuga."
(Augsburgi Usutunnistus)

Meie Kiriku esileht
REPLIIK: Kes on krüptokatoliiklased?
kolmapäev, 13 juuni 2007
Need, kes väidavad, et nn krüptokatoliiklaste peamiseks püüdluseks on roomakatoliku kiriku matkimine, teevad neile, kellest nad nõnda kõnelevad, tõsist ülekohut.
 
UUDIS: Saksa kirikud võitlevad pühapäeva eest
teisipäev, 12 juuni 2007
 
RAAMAT: Sakramentaalse luterluse käsiraamat
teisipäev, 12 juuni 2007

Christian Braw. Õnne käsiraamat. Sissejuhatus Väikesesse Katekismusesse. Tallinn: EELK Usuteaduse Instituut, 2006.

 
JUHTKIRI: Millist kirikut tahab Jumal?
esmaspäev, 11 juuni 2007

Me ei peaks küsima mitte seda, millist kirikut tahame meie, vaid millist kirikut tahab Jumal. Vastuse selle küsimusele leiame Tema Sõnas.

 
UUDIS: Brown tahab kirikut riigist lahutada
esmaspäev, 11 juuni 2007
 
UUDIS: Vähemalt 61 EELK kogudust kasutab uut liturgiat
esmaspäev, 11 juuni 2007
 
UUDIS: Erootiline jumalateenistus kartuuslaste kirikus
pühapäev, 10 juuni 2007
 
UUDIS: Pärnus toimus diakoniordinatsioon
laupäev, 09 juuni 2007
 
UUDIS: Kirik on vastu kristlaste geto loomisele Iraagis
laupäev, 09 juuni 2007
 
UUDIS: Läti kirik valis kaks uut piiskoppi
reede, 08 juuni 2007
 
ARVAMUS: Final Countdown
neljapäev, 07 juuni 2007
Me ei pea kirikust lahkuma, sest me ei ole selles midagi muutnud. Kellelgi pole õigust takistada meid kirikus püstitamast õigeid altareid ja kantsleid ning kogunemast nende juurde kuulama õigeid jutlustajaid, kellelt me kindlas usalduses võime vastu võtta pühi sakramente. 
 
ARVAMUS: EELK teekond homsesse
neljapäev, 07 juuni 2007
EELK tänase päeva küsimus homse kohta on, kes me soovime olla. Kas projektikirik, mis põleb heledalt kuid kiirelt, või Kristuse kirik, kes võtab täie tõsidusega oma jumalikku mandaati vahendada päästet ja tõe tundmist? Kahel toolil korraga istuda ei saa. Kui mõtleme täna oma kirikule 10 või 20 aasta pärast ja milline, või kas üldse ta olemas on, siis sõltub vastus täna tehtud otsustest.
 
UUDIS: Hispaania homoaktivist kritiseerib Poolat ja ¥kõiki kirikuid¡
neljapäev, 07 juuni 2007
 
UUDIS: Soome kiriklikel suvepäevadel on kümneid tuhandeid osalejaid
neljapäev, 07 juuni 2007
 
UUDIS: Austria kardinal tõdeb, et rahvakirik on minevik
kolmapäev, 06 juuni 2007
 
UUDIS: Ordineeriti 14 preestrit
kolmapäev, 06 juuni 2007
 
JUHTKIRI: Kui vana on Eesti luteri kirik?
reede, 01 juuni 2007
Tänavu möödub 90 aastat I kirikukongressist, mis peeti 31. mail ja 1. juunil 1917 Tartus. Olukorras, kus Vene tsaarivõim oli kokku varisenud ja Eestile terendas võimalusterohke tulevik, võttis koguduste esindajate kokkutulek kursi Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku kui vaba rahvakiriku loomisele. Sellega loodeti teoks teha eesti kirikutegelaste ammused püüdlused luteri kiriku ümberkorraldamisest nii, et see teeniks paremini põlisrahva vajadusi.
 
ARVAMUS: Avalik kiri piiskop Mark Hansonile
teisipäev, 29 mai 2007

Olen viiekümne aasta jooksul kirjutanud mitmeid raamatuid ja artikleid, jutlustanud ja avaldanud palju jutlusi, jättes endast maha pika paberirodu selgitamaks, mida tähendab olla luterlane. Selles ei ole midagi, mis sisaldaks liberaalset protestantismi, mida Karl Barth nimetas “hereesiaks” – hinnang, millega olen täiesti päri. Kui see on tõsi, et ELCA on muutunud lihtsalt üheks liberaalseks protestantlikuks denominatsiooniks, siis on see seisund sama mis hereesia.


 
ARVAMUS: Mida tohib teha altariga?
teisipäev, 29 mai 2007

Vigala kiriku altari pärast tõusnud tüli ei saa vaadelda üksnes kultuurimälestise kaitse aspektist, vaid ka lähtuvalt usuvabadusest. Koguduse jaoks on altari korrastamine toiming, millega elatakse tõeks oma usku ning kui see ei ohusta inimeste tervist või avalikku korda, ei tohiks riik sellesse sekkuda...


 
Arne Hiob: Kristus kui Kiriku alus
teisipäev, 29 mai 2007

Siin on ka punkt, kus luterliku ja ortodoksi kiriku traditsioonid ristuvad. Nagu ütleb Johannes Karmiris: “Ortodoksi katoliku kirik tunnustab ainsa kiriku peana meie Issandat Jeesust Kristust”, sest “nii nagu igal ihul võib olla ainult üks pea, nõnda on ka ühel kiriku ihul ainult üks pea” – elav Kristus, kes on esmasündinu surnuist.

 
Randar Tasmuth: Kristus kui Kiriku alus
teisipäev, 29 mai 2007

Jumala ajaloolise tegevuse läbi rajatud ning Kristuse ihuna esile tulev uus loodu tuleb pühade koguna esile nii Jeruusalemmas, Korintoses kui ka Roomas, olles ilmselt samal ajal kuidagi ka üldine, juutide puhul nagu üks üldine väärisõlipuu ja paganate puhul nagu üks üldine metsõlipuu, olles metsõlipuuna siiski poogitud väärisõlipuu külge ja moodustades ühe taime, ühe loodu, ühe ihu.

 
Grigorios Papathomas: Kristus kui Kiriku alus
teisipäev, 29 mai 2007

Sellest tulenevalt jõuame me järeldusele, et Isa tahtmine on see, et kogu maailmast – sealhulgas ka ainelisest – saaks Kirik. Kirik Poja sees kui Poja Ihu, mis ei koosne ainult inimestest või üksnes teatud inimestest. Nagu ka see, et maailma koondumine Pojas käiks läbi risti, kuid ei jääks ristile pidama. Ka Kirik läheb sinnamaani, aga ei jää pidama ristil ega kitsa värava peal, vaid täiustub ja teostub Kuningriigis.

 
<< Algus < Eelmine 81 82 83 84 85 86 87 88 89 Järgmine > Lõpp >>

Tulemusi 2729 - 2751 - 2751