Menu Content/Inhalt
Esileht
Meie Kirik


"Meil ei ole ei õpetuse ega usutalituste osas heaks kiidetud mitte ühtki asja, mis oleks vastuolus pühakirja või katoolse kristliku kirikuga."
(Augsburgi Usutunnistus)

MEEDIAST: ISIS-e juhtkonda pääsevad eelkõige USA poolt vangistatud ja piinatud võitlejad
Autor: toimetus   
neljapäev, 16 aprill 2015

Sample ImageEesti Televisioonis näidatud dokfilmis „ISIS: terroristliku riigi sünd“ selgub, et Iraagis ja Süürias ulatuslikke maa-alasid vallutanud ja karmi islamistliku režiimi rajanud Islami­riigi 25 liidrist 17 tutvusid ameeriklaste vanglas.

„See vangla oli omamoodi akadeemia, kus inimesi pöörati püha sõja usku,“ nentis Iraagi luure­analüütik Hisham al-Hashimi, rääkides USA okupatsiooni ajal ameerika maksu­maksjate rahaga rajatud Camp Buccast.

Selles kinnipidamiskohas viibis 2004. aastal ka Islamiriigi juht Abu Bakr al-Baghdadi ehk „kõigi moslemite kaliif“ Ibrahim (fotol), kelle vaated radikaliseerusid vangistuse ajal veelgi.

Enamik Islamiriigi praeguseid juhte tutvus üksteisega vanglas.

„Džihadistide seas on raske ülespoole tõusta, kui pole vanglas olnud, sest sind hinnatakse selle järgi, kas sa pead piinamisele vastu, hakkad rääkima või mitte, jääd oma veendumustele kindlaks,“ kõneles Prantsuse Lähis-Ida Instituudi teadur Romain Caillet.

Territooriumeid, sh linnu ja külasid hõivates on Islamiriik muutumas tunnustamata riigiks, mis tõmbab ligi äärmuslikult meelestatud võitlejaid kogu maailmast ja külvab üha suuremat hirmu.

Mõnedel hinnangutel näib senine kõige kuri­kuulsam terrori­organisatsioon al-Qaeda Islami­riigi kõrval üsna kahvatu.

Dokfilmi „ISIS: terroristliku riigi sünd“ võib vaadata siit.

 
< Eelmine   Järgmine >