Menu Content/Inhalt
Esileht
Meie Kirik


"Meil ei ole ei õpetuse ega usutalituste osas heaks kiidetud mitte ühtki asja, mis oleks vastuolus pühakirja või katoolse kristliku kirikuga."
(Augsburgi Usutunnistus)

UUDIS: Saksa kardinal Marx kaitseb pastoraalseid uuendusi: "Me ei ole Rooma harukontor!"
Autor: uudistetoimetus   
pühapäev, 29 märts 2015

Sample ImageSaksa kirikujuhi kardinal Reinhard Marxi arvamus, et katoliku kirik Saksa­maal võiks hakata ise langetama teatud abieluga seonduvaid pastoraalseid otsuseid, on pälvinud kriitikat kolmelt saksa keelt kõnelevalt kardinalilt Vatikanis.

Saksa piiskoppide seas levivad meeleolud, et teatud pastoraalsete järele­andmiste tegemiseks ees­märgiga lubada oma abielu lahutanud katoliiklastel armu­lauast osa võtta ei peaks ära ootama käes­oleva aasta oktoobris Vatikanis toimuva korralise piiskoppide sinodi otsuseid.

„Me ei ole Rooma harukontor,“ põhjendas Saksa­maa piiskoppide konverentsi esimees ja Müncheni pea­piiskop kardinal Reinhard Marx veebruaris aset leidnud pressi­konverentsil.

Kardinal Marxi söakas seisukoht pälvis aga kriitikat teistelt kardinalidelt, kes on olnud või on praegu Vatikanis tähtsal kohtal.

Endine Vatikani kõrge ametnik kardinal Paul Josef Cordes leiab, et Saksa piiskopid ei ole üldse pädevad, et õpetada üle­jäänud katoliiklikku maailma. Kardinal osutas asja­olule, et kõigest 16 protsenti ennast katoliiklasena määratlevatest sakslastest usub isikulisse Jumalasse.

„Saksa praegune kirikuaparaat on täiesti sobimatu töötamaks kasvava sekularismi vastu,“ nentis kardinal Cordes.

Vatikani usudoktriini kongregatsiooni prefekt kardinal Gerhard Ludwig Müller aga selgitas, et kuigi piir­kondlikul piiskoppide konverentsil on õigus otsustada teatud asju, ei saa ta tegutseda alternatiivse õpetus­ametina, lahus paavstist ja üle­jäänud piiskoppidest.

„See on absoluutselt antikatoliiklik avaldus,“ ütles kardinal Müller, pidades silmas kardinal Marxi seisu­kohta.

„Kuuldes, et üks piiskoppide konverents ei ole „Rooma haru­kontor“, kasutan võimalust ja märgin, et piiskop­konnad ei ole piiskoppide konverentsi haru­kontorid,“ lisas Müller.

Kardinal Marxi kriitikutega ühines ka kolmas saksa keelt kõnelev kardinal, Vatikani kristliku ühtsuse edendamise paavstliku nõukogu juht Kurt Koch.

Kardinal Kochi sõnul ei saa avalikku arvamust pidada ilmutuse kolmandaks allikaks Pühakirja ja magisteeriumi kõrval.

Ta meenutas Natsi-Saksamaa aegseid nn Saksa kristlasi, kes pidasid ilmutuse allikaks ka rahvust ja rassi.

Loe lähemalt siit, siit ja siit.

 

Vaata lisaks:

Kardinal Kasper tulevase sinodi eel: palvetagem, sest võitlus jätkub! (24.03.2015)

 
< Eelmine   Järgmine >