Menu Content/Inhalt
Esileht
Meie Kirik


"Meil ei ole ei õpetuse ega usutalituste osas heaks kiidetud mitte ühtki asja, mis oleks vastuolus pühakirja või katoolse kristliku kirikuga."
(Augsburgi Usutunnistus)

UUDIS: Soome õigeusklikke pahandab luterliku naispiiskopi lubamine Uspenski kiriku altarisse
Autor: uudistetoimetus   
kolmapäev, 04 märts 2015

Active ImageSoome õigeusklikud on hämmastunud ja pahased, et metropoliit Ambrosius kutsus Helsingi Uspenski katedraali altari­ruumi jumala­teenistusel külalisena viibiva luterliku nais­piiskopi Irja Askola, et ta saaks jälgida preestriks­pühitsemist.

Vahejuhtum leidis aset möödunud pühapäeval, 1. märtsil.

Soome õigeusu­kiriku peapiiskop Leo sõnul eksis metropoliit Ambrosius Soome evangeelse-luterliku kiriku Helsingi piiskoppi Irja Askolat altarisse lubades õigeusu kiriku reeglite vastu ja tegemist on äärmiselt tõsise asjaga.

Sample ImageVeebileht Ortodoksi.net kirjutab, et luterliku nais­piiskopi altari­ruumi lubamisega rikuti mitut reeglit. Jumala­teenistuse ajal kutsuti altarisse naine, kes on pealegi õigeusu kiriku silmis skismaatilise kiriku piiskop – nais­piiskop – ja kelle kutsus altarisse õigeusu piiskop, kes on ametisse pühitsemisel tõotanud järgida apostlite, kiriku­isade ja seitsme üleilmse kiriku­kogu kaanoneid ja õpetust.

Ortodoksi kiriku tavade järgi võivad altariruumi minna vaid vaimulikud ja kiriku­teenijad. Paljudes õigeusu kirikutes naisi altari­ruumi ei lubatagi. Soome kombe kohaselt võib jumala­teenistuse ajal altari­ruumi siseneda ka abilisena toimiv nunn, kes on selleks saanud kloostri­ülemalt loa. Altari juurde naised ja ka ilmikutest mehed siiski minna ei tohi.

Veebilehe Ortodoksi.net andmetel on vahe­juhtum põhjustanud Soome õige­usklike seas üsna vastakaid tundeid. Sotsiaal­meedias on kõlanud isegi nördinud inimeste lubadused lahkuda Soome õigeusu kirikust ja ühineda Moskva patriarhaadiga.

Loe lähemalt siit.

 
< Eelmine   Järgmine >