Menu Content/Inhalt
Esileht
Meie Kirik


"Meil ei ole ei õpetuse ega usutalituste osas heaks kiidetud mitte ühtki asja, mis oleks vastuolus pühakirja või katoolse kristliku kirikuga."
(Augsburgi Usutunnistus)

UUDIS: Leheneegrid koolipinki! Meedia käitus homodebatis kallutatult ja ebaeetiliselt
Autor: uudistetoimetus   
kolmapäev, 10 detsember 2014

KSample Imageuku raadio saates Keskpäeva­tund möönsid Priit Hõbemägi, Mart Luik ja Hindrek Riikoja, et aja­kirjandus on Siht­asutuse Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks tegevuse ja koos­elu­seaduse arutelude kajastamisel käitunud suunatult ja eba­eetiliselt.

Priit Hõbemägi juhtis tähele­panu Pressi­nõukogu hiljutistele lahenditele nr 531 ja 532, mille kohaselt Eesti Päevaleht, Delfi ja ERR-i uudiste­portaal rikkusid SAPTK tegevust kajastades ajakirjandus­eetika koodeksit (vaata siit ja siit).

„Ja kõikides nendes esitatud kaasustes on pressi­nõukogu, mis on minu meelest ääretult era­pooletu organisatsioon, andnud õiguse Sihtasutusele Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks. Meedia­väljaanded on käitunud ühe­külgselt,“ nentis Priit Hõbemägi.

Mart Luik märkis, et ajakirjanikud õigustavad oma kallutatust argumendiga, et seksuaal­vähemustele tehakse liiga.

„Aga pressinõukogu kohta ma tahtsin lisada, kuna ma pressi­nõukogu liige ka ise olen, siis tegelikult kevadest on veel mitu lahendit seoses sellega, kus aja­kirjandus on hukka mõistnud ja kus selle lahendi menetlemise käigus selgelt tuleb välja, kuidas ajakirjandus­väljaanded on sihilikult ja suunatult käitunud eba­eetiliselt just nimelt selle teema kajastust puudutavalt, on need siis arvamus­artiklid, uudiste­artiklid, nende toimetamisel jne,“ kõneles Kuku raadio pea­toimetaja ja pressi­nõukogu liige Hindrek Riikoja.

Priit Hõbemägi soovitas olukorra parandamiseks korraldada ajakirjanikele seminar, kuna kõne­alune temaatika tuleb lähi­aastatel veel mitmeid kordi arutusele.

Kuula saadet siit (06.12.2014, alates 40. minutist)

 

Vaata lisaks:

REPLIIK: Putini preemia? Ei, Putini meedia! (07.12.2014)

JUHTKIRI: Eesti meedia peab tunnustama oma rolli homoseaduse läbisurumisel (01.08.2014)

 
< Eelmine   Järgmine >