Menu Content/Inhalt
Esileht
Meie Kirik


"Meil ei ole ei õpetuse ega usutalituste osas heaks kiidetud mitte ühtki asja, mis oleks vastuolus pühakirja või katoolse kristliku kirikuga."
(Augsburgi Usutunnistus)

UUDIS: Teoloog: EELK peaks arutlema, kui palju saab luterluses üldse Traditsioonile toetuda
Autor: uudistetoimetus   
teisipäev, 21 oktoober 2014

EELK-Sample Imagesse kuuluva teoloogi Urmas Nõmmiku arvates peaksid luterlik kirik, selle liikmed ning samuti inimesed väljaspool kirikut küsima, milline koht on luterluses Traditsioonil, millega teatud õpetusi põhjendatakse.

„Ja mis veel huvitavam luteri kiriku puhul – ja sellest peaks minu arvates järgnevatel aastatel või aasta­kümnetel (see ei ole mõne nädala küsimus) rääkima Eesti luterlikus kirikus eriti palju –, et kui palju saab luteri kirik üldse toetuda Traditsioonile,“ rääkis teoloog ja Vana Testamendi uurija Urmas Nõmmik ETV saates „Plekk­trumm“.

„Katoliiklaste puhul on see loomulik. Jah, neil on kiriku­isade tõlgendused Piiblist tõesti selle mõõtu andva traditsiooni osa, millele nad toetuvad,“ tõdes Nõmmik.

„Luteri kirik sai alguse teatavasti Martin Lutherist, kes Traditsiooni suhtes oli väga kriitiline ja kes läks tagasi juurte juurde – oli radikaalne inimene, läks juurte juurde, Piibli juurde, arvas, et iga inimene peaks Piiblit lugema ja iga inimene peaks Piiblit tõlgendama, ja seal­juures ei ole vahe­pealne Traditsioon primaarne.“

„Seega, praegu Eestis ja just luteri kiriku puhul peaksid kõik inimesed küsima – mitte ainult luterlased, vaid ka inimesed väljast­poolt luteri kirikut –, kuidas on teil asjad Traditsiooniga,“ leidis Urmas Nõmmik.

Telesaates arutleti kooselu­seaduse, viha, kristliku ligimese­armastuse ja Piibli tõlgendamise teemal.

Vaata saadet siit.

 

Vaata lisaks:

Ekspert Urmas Nõmmik: kirik ei välista samasooliste kooselusid (täiendatud) (27.08.2014)

Arne Hiob: Piiblitõlgendusest, homoseksualismist ja Jumala armastusest (23.09.2014)

Veiko Vihuri: Ühest Usuteadusliku Ajakirja indekseeritud artiklist (15.08.2012)

 
< Eelmine   Järgmine >