Menu Content/Inhalt
Esileht
Meie Kirik


"Meil ei ole ei õpetuse ega usutalituste osas heaks kiidetud mitte ühtki asja, mis oleks vastuolus pühakirja või katoolse kristliku kirikuga."
(Augsburgi Usutunnistus)

UUDIS: Riigikogu liige kutsub rahvast Toompeale: olukord on halb
Autor: uudistetoimetus   
kolmapäev, 01 oktoober 2014

RiigikogSample Imageu liige Priit Sibul (IRL) kutsub inimesi 5. oktoobril Toom­peale meelt avaldama, sest koos­elu­seadust üritatakse läbi suruda vahendeid valimata ja olukord on halb. Saadiku sõnul peab rahvas oma seisu­koha häälekalt välja ütlema.

„Ütlen otse, olukord on halb. Homo­aktivistide surve on viinud Kooselu­seaduse sinna järku, et 7. ja 9. oktoobril 2014 toimuvad riigi­kogus seaduse teine ja kolmas lugemine. Seadust üritatakse läbi suruda vahendeid valimata,“ kirjutab Priit Sibul vastuseks inimestele, kes mõne kuu eest saatsid talle ja teistele riigi­kogu liikmetele protestikirja.

„Ma teen riigikogus kõik endast sõltuva, et kooselu­seaduse vastu olevaid saadikuid oleks võimalikult palju,“ lubab riigi­kogu liige. „Suhtlen nendega, kes on kahtleval seisu­kohal või kes kardavad homo­aktivistide repressioone. Üritan neid panna langetama seda otsust, mida nad oma südame­tunnistuses kindlasti ka ise õigeks peavad.“

Sihtasutus Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks korraldab püha­päeval, 5. oktoobril, kell 12.00 Toom­pea lossi ees meele­avalduse perekonna ja demokraatia kaitseks.

Ole hea, tule ja osale meele­avaldusel. Sellest on palju abi näitamaks täna rahva tahte vastu tegutsevatele riigi­kogu liikmetele, mida rahvas tegelikult arvab ja ootab,“ kirjutab Sibul.

„Ka demokraatlikus riigis ei piisa sellest, et käia iga nelja aasta tagant valimas, vahel on vaja oma seisu­kohad häälekalt välja öelda. Vajadusel mitme­kordselt,“ lisab rahvasaadik.

Priit Sibula sõnul tuleks kooseluseadus panna rahva­hääletusele, kuid riigi­kogus esindatud erakonnad peale IRL-i seda ideed ei toeta.

5. oktoobri meele­avalduse kohta leiab lisa­informatsiooni siit.

 

Vaata lisaks:

EELK peapiiskop kutsub kristlasi ja kodanikke üles toetama abielu ja perekonna väärtustamist (29.09.2014)

MPEÕK kutsub Toompeale: kirik ei jää kõrvale, kui hakatakse pattu seadustama (29.09.2014)

Riigikogu ees tuleb suur meeleavaldus perekonna ja demokraatia kaitseks (22.09.2014)

 
< Eelmine   Järgmine >