Menu Content/Inhalt
Esileht
Meie Kirik


"Meil ei ole ei õpetuse ega usutalituste osas heaks kiidetud mitte ühtki asja, mis oleks vastuolus pühakirja või katoolse kristliku kirikuga."
(Augsburgi Usutunnistus)

UUDIS: Kiievis kõlasid kirikukellad: Ukraina Õigeusu Kirik sai uue juhi
Autor: uudistetoimetus   
kolmapäev, 13 august 2014

Ukraina ÕigActive Imageeusu Kiriku piiskoppide kogu valis täna senise Kiievi metropoliidi kohuse­täitja Onufri uueks kiriku­peaks. Moskva ja kogu Venemaa patriarh Kirill kinnitas Ukraina piiskoppide valiku ja andis talle oma õnnistuse.

Metropoliit Onufri on sündinud 5. novembril 1944. Kiievi metropoliidi kohuseid täitis ta alates 24. veebruarist 2014. Kirikupea valimistel sai ta teises voorus 74-st häälest 48 poolthäält.

Eelmine metropoliit Volodõmõr, kes oli juba mõnda aega raskesti haige ega saanud oma ülesandeid täita, suri 5. juulil 78-aastasena.

Ukraina peaminister Arseni Jatsenjuk avaldas oma pöördumises lootust, et uus kirikupea järgib neid Kiievi metropoliite, kes unistasid vabast ja õitsvast Ukrainast ning ühtsest kirikust, mis oleks teiste õigeusu­kirikute seas vääriliselt esindatud.

Vene infoagentuuri Interfax teatel on Ukraina õigeusu kiriku juht­figuuride seas neid, kes soovivad Moskva patriarhaadist eralduda ja luua ühtse kiriku juba 1990. aastatel Vene Õigeusu Kirikust eraldunud nn Kiievi patriarhaadiga.

Ukraina õigeusu kiriku esindaja ülempreester Igor ütles agentuurile Interfax, et „piiskoppide kogu demonstreeris ühtsust, mis on praeguses olukorras eriti oluline“. Isa Igori sõnul on metropoliit Onufri tõsine palvemees ja tõeline munk.

Kuid metropoliit Onufri ei näi olevat Euroopa Liidule lähenemise kursi entusiastlik toetaja.

„Euroopa pakub meile konkreetset näidet elust ilma Kristuseta,“ ütles ta hiljuti. „Me peame hoidma ühtsust nende inimestega, kes peavad kinni Jumala seadusest.“

Uus Kiievi metropoliit seatakse ametisse 17. augustil.

 

Vaata lisaks:

Moskva patriarh ei osale rahu huvides Ukraina kirikupea matusel (07.07.2014)

Ukraina kirikupea: me ei saa liituda jumalatu Euroopaga (19.06.2014)

Kiievi metropoliidi kohusetäitja palub Moskva patriarhil sekkuda (02.03.2014)

 
< Eelmine   Järgmine >