Menu Content/Inhalt
Esileht
Meie Kirik


"Meil ei ole ei õpetuse ega usutalituste osas heaks kiidetud mitte ühtki asja, mis oleks vastuolus pühakirja või katoolse kristliku kirikuga."
(Augsburgi Usutunnistus)

UUDIS: Üha enam Soome luteri pastoreid toetab "sooneutraalset abielu"
Autor: uudistetoimetus   
reede, 27 juuni 2014

44 protsenti Active ImageSoome luteri kiriku vaimulikest ja 30 protsenti kantoritest toetab abielu­seaduse muutmist „soo­neutraalseks“. Umbes kolmandik vaimulikest pooldab ka sama­sooliste paaride kiriklikku „laulatamist“, vastu on pooled.

„Vaimulike seisukohad on selles küsimuses väga kiiresti muutunud. Eriti tuleb see esile Helsingis ja mujal pealinna piir­konnas,“ tõdes uurija Kati Niemelä.

Alles maikuus kõneles Helsingi evangeelne-luterlik naispiiskop Irja Askola Euroopa LGBT-kristlaste jumala­teenistusel sellest, et kirik peab seksuaal­vähemuste lood, kogemused ja ootused oma „agendasse“ võtma, et muutuda õiglasemaks ja kaasavamaks.

Sel nädalal avaldas piiskop Askola toetust „soo­neutraalse“ abielu­seaduse menetlusse võtmisele rahva­algatuse korras, sest Soome parlamendi õigus­komisjon lükkas häältega 10 : 6 eelnõu tagasi.

60 protsenti Soome luterlikest vaimulikest on kas täielikult või enam-vähem nõus sellega, et sama­sooliste isikute partnerluse õnnistamist tuleb sallida.

Küsitlusest ilmnes, et naisvaimulikud ja -kantorid toetasid sama­sooliste paaride kiriklikku õnnistamist enam kui mehed.

Samas leidis 28 protsenti vaimulikest ja 32 protsenti kantoritest, et „soo­neutraalse“ abielu­seaduse jõustudes tuleb kirikul abielu registreerimise õigusest loobuda.

Küsitlus hõlmas 558 vaimulikku ja 166 kantorit-organisti.

Loe lähemalt siit.

 

Vaata lisaks:

Helsingi luterlik piiskop toetab sooneutraalse abieluseaduse rahvaalgatust (25.06.2014)

Kas ka EELK tulevik? Helsingi piiskop soovitab kirikul homode taotlused oma agendasse võtta (03.06.2014)

 
< Eelmine   Järgmine >