Menu Content/Inhalt
Esileht
Meie Kirik


"Meil ei ole ei õpetuse ega usutalituste osas heaks kiidetud mitte ühtki asja, mis oleks vastuolus pühakirja või katoolse kristliku kirikuga."
(Augsburgi Usutunnistus)

UUDIS: Kas ka EELK tulevik? Helsingi piiskop soovitab kirikul homode taotlused oma agendasse võtta
Autor: uudistetoimetus   
teisipäev, 03 juuni 2014

HelsiActive Imagengi luterlik naispiiskop Irja Askola on veendunud, et kirik peab seksuaal­vähemuste lood, kogemused ja ootused oma „agendasse“ võtma, et muutuda õiglasemaks ja kaasavamaks.

Niisuguse sõnumiga esines pr Askola 24. mail Helsingi Alppila kirikus, jutlustades Euroopa LGBT kristlaste konverentsi kahe­sajale osavõtjale.

„Minu soov ja lootus on, et teie lood ja teekond aitaks meie kirikutel olla rohkem õiglane ja kaasa­arvav Kirik, kus  Jumala looming ja iga inimene saab pühitseda elu ja selle ande. Sellist hoiakut ja sellist lähenemist olen õppinud Evangeeliumist,“ jutlustas Askola.

„Minu teoloogias on Jumala ilusaimad sõnad TERE TULEMAST,“ jätkas Askola.

„Täna teiega olles aga on mu sõnum inim­õigustest. Meie kirik peab kuulma teid ning lisama teie lood, kogemused ja ootused oma agendasse,“ kuulutas Helsingi luterlik naispiiskop.

EELK on jätkuvalt täielikus osaduses Soome luterliku kiriku ja selle Helsingi piiskop­konnaga, tunnustades koguni pr Askola poolt läbi viidud ordinatsiooni­talitusi.

Kuigi EELK peapiiskopi kandidaadiks esitatud vaimulikud ei toeta homo­suhete heaks­kiitmist, ei ole seni selgelt välja öeldud, et Eesti luterlik kirik peaks oma liberaalset kurssi otsustavalt korrigeerima.

Pr Askola imekaunist jutlust võib lugeda Geikristlaste Kogu leheküljelt.

Foto: Wikipedia.

 

Vaata lisaks:

Helsingi naispiiskop LGBT kristlastele: on tähtis, et kirik teid kuulaks! (24.05.2014)

Kruiisilaev toob Euroopa LGBT kristlaste esindajad Tallinna (14.05.2014)

 
< Eelmine   Järgmine >