Menu Content/Inhalt
Esileht
Meie Kirik


"Meil ei ole ei õpetuse ega usutalituste osas heaks kiidetud mitte ühtki asja, mis oleks vastuolus pühakirja või katoolse kristliku kirikuga."
(Augsburgi Usutunnistus)

UUDIS: VÕK esindaja: Austria võit Eurovisioonil on osa pahe legitimeerimise protsessist
Autor: uudistetoimetus   
esmaspäev, 12 mai 2014

Vene Õigeusu KiriActive Imageku esindaja sõnul tunnistab Austria transvestiidi esitatud loo võit Euro­visiooni laulu­võistlusel pahe legitimeerimise protsessi jätkumisest ja Euroopa kristlikest juurtest eemaldumisest.

„See on järjekordne lüli pahe legitimeerimise ahelas täna­päeva maailmas, katse kehtestada uusi kultuuri­norme. Nende asjade legitimeerimise protsess, mida Piibel peab rüveduseks. Kahjuks kulgevad trendid õiguslikus ja kultuuri­sfääris paralleelselt ning laulu­võistluse tulemused kinnitavad seda,“ ütles Moskva patriarhaadi info­osakonna juhataja Vladimir Legoida.

„Teisisõnu, see on veel üks samm ütlemaks lahti Euroopa kultuuri kristlikust identiteedist,“ nentis Legoida.

Austriat esindanud laulja Conchita Wurst (tegeliku nimega Thomas Neuwirth, vt siit), keda reklaamiti meedias eksitavalt kui „habemega naist“, kuulutas seevastu, et tänavuse Euro­visiooni laulu­võistluse lõpp­tulemus näitab teed tulevikku.

„Minu unistus sai teoks, aga minu kogukonna [s.t LGBTQ… kogukonna – MK] jaoks näitas see, et inimesed tahavad jõuda omadega tulevikku, mitte astuda sammu tagasi või mõelda sama­moodi kui minevikus. Me andsime sellega edasi sõnumi kõigile, kes usuvad rahusse ja tolerantsi,“ rääkis laulja pressi­konverentsil.

Venemaa president Vladimir Putinile oli naisena esineval mehel järgmine sõnum:

„Ma ei tea, kas ta vaatab meid. Kui jah, siis ma ütlesin seda selgelt, et me oleme peatamatud.“

Loe lähemalt siit ja siit.

 

 
< Eelmine   Järgmine >