Menu Content/Inhalt
Esileht
Meie Kirik


"Meil ei ole ei õpetuse ega usutalituste osas heaks kiidetud mitte ühtki asja, mis oleks vastuolus pühakirja või katoolse kristliku kirikuga."
(Augsburgi Usutunnistus)

UUDIS: Arutelu: kas Putin viib või ei vii patriarh Kirilli rihma otsas jalutama?
Autor: uudistetoimetus   
neljapäev, 01 mai 2014

SoomeActive Image Õigeusu Kiriku ülem­diakon Jyrki Härkönen ei usu, et Moskva ja kogu Venemaa patriarh Kirill toimib president Vladimir Putini käe­alusena, kuna tema jaoks seisavad Kiriku huvid riigi poliitilistest huvidest kõrgemal.

„Kirill seisab Venemaa patriarhide pikas reas, kelle ajal on valitsejad mitmel korral vahetunud. Kirik kannab selle eest hoolt, et õigeusk Venemaal säiliks ja et inimesed leiaksid tuge. Geo­poliitilised heitlused seda ei kõiguta,“ ütles Härkönen Radio Dei debatis.

Ülemdiakon Härkönen viitas sellele, et kui Putin pidas 18. märtsil Kremlis oma ajaloolise kõne, milles põhjendas Krimmi Venemaaga taas­ühendamise vajadust, puudus patriarh Kirill sellelt pidulikult sündmuselt. Härköneni hinnangul osutab see jahenemisele Vene Õigeusu Kiriku ja Venemaa võimude vahelistes suhetes.

Tema vestluskaaslane, kirjanik Jukka Mallinen seevastu väitis, et Putin kontrollib Kirilli täielikult ja viimane jäi kõrvale üksnes taktikalistel kaalutlustel, et Ukraina õigeusklikke rahustada.

Teisalt vahendas Interfax 30. märtsil uudise, mille kohaselt rõhutas patriarh Kirill VÕK kõrgeima nõukogu ees esinedes, et kiriku ülesanne Ukraina konfliktis on inimeste lepitamine ja mitte kellegi poliitiliste huvide teenimine.

„Meie Kiriku positsioon eeldab – ja see positsioon on püsinud muutumatuna viimased 25 aastat –, et Kirik ei anna järgi ühelegi poliitilisele kiusatusele ega teeni mitte iialgi kellegi poliitilise huve. Meie põhimõte on, et Kirik peab seisma võitlusest kõrgemal,“ ütles Kirill.

Loe lähemalt siit ja siit.

 

Vaata lisaks:

Miks polnud patriarh Kirill ajaloolisel päeval Kremli Georgi saalis? (26.03.2014)

 
< Eelmine   Järgmine >