Menu Content/Inhalt
Esileht
Meie Kirik


"Meil ei ole ei õpetuse ega usutalituste osas heaks kiidetud mitte ühtki asja, mis oleks vastuolus pühakirja või katoolse kristliku kirikuga."
(Augsburgi Usutunnistus)

UUDIS: Paavst tulevastele preestritele: olge karjased ja mitte bürokraadid!
Autor: uudistetoimetus   
teisipäev, 15 aprill 2014

Active ImageKohtumisel Lazio seminaristide, preestrite ja piiskoppidega toonitas paavst Franciscus, et Kirik ei vaja kesk­päraseid preestreid, ning kirjeldas preestri­kutsumuseks valmistumise olulisimaid tugi­sambaid, milleks on sügav ja tõsine vaimulik, intellektuaalne, ühine ja apostellik elu.

Paavst puudutas ka preestriameti väärvorme: "Teie, armsad seminaristid, ei valmistu mitte ametikohaks või ülesandeks mõnes firmas ega ole mingi bürokraatliku keha liikmed. Meil on palju preestreid, kes on jäänud poolele teele. Teeb valu, et nad ei ole hakkama saanud: paljud toimivad nagu mõne firma funktsionärid, kirik omandab bürokraatliku dimensiooni ja see ei tee talle head."

"Pange hoolega tähele, et teie selliseks ei muutuks! Saage karjasteks nagu Jeesus... Et olla nagu Tema, peate olema Tema karja osa ning seda toitma," manitses paavst.

Samas rõhutas paavst, et hea preester, kelle eeskujuks on Jeesus, ei ole olla kerge: "Jeesus on liiga suur ja meie oleme liiga väiksed… Aga see ei ole meie töö! See on Püha Vaimu töö ja meie kaastöö. Me anname ennast nagu voolitav savi ja Jumal on pottsepp, kes töötleb meid vee ja tulega – Sõna ja Vaimuga."

Hea preester peab paavsti sõnul kandma endas Jeesust, Temaga iga päev kõnelema, päevast päeva palves evangeeliumi lugema, seda elama ja jutlustama, samuti sagedasti pihil käima.

Paavst Franciscuse sõnul peaks see, kes ei ole valmis oma preestri­kutsumust õigel viisil järgima, tegema kohe ausa otsuse ja valima endale mõne teise tee:

"Kirikus on palju erinevaid teid Jeesuse tunnistajaks olemiseks ning paljud teed viivad pühadusele. Aga preestritena ei ole kohta keskpärasusele."

 

 
< Eelmine   Järgmine >