Menu Content/Inhalt
Esileht
Meie Kirik


"Meil ei ole ei õpetuse ega usutalituste osas heaks kiidetud mitte ühtki asja, mis oleks vastuolus pühakirja või katoolse kristliku kirikuga."
(Augsburgi Usutunnistus)

UUDIS: Soome luterlikus kirikus ollakse valmis toetama Eesti geikristlasi
Autor: uudistetoimetus   
laupäev, 15 oktoober 2011

Soome luterliku kiriku koolituskeskuses Järvenpääl kogunev esmakordne seksuaalvähemuste „vikerkaarefoorum“, mis kestab 15.–16. oktoobrini, keskendub muuhulgas küsimusele, kuidas toetada geikristlasi Balti riikides, sealhulgas Eestis, vahendab portaal Kotimaa24.fi. Arenguid Rootsis tutvustab piiskop Martin Lind, olukorrast Eestis ja Eesti kirikus kõneleb endine EELK vaimulik Heino Nurk, kes tagandati ametist geikristlaste ühingu asutamise tõttu.

Active Image„Suhtumises seksuaalsesse paljususse ja erinevustesse on Soome luterlik kirik muutusteprotsessi keskel,“ märkis praost Liisa Tuovinen. „Nüüd, mil Soomes on päevakorras küsimus võrdõiguslikust abielust, on kasulik õppida sellest kogemusest, mis Rootsi kirikul on vastavast protsessist. Meil pole kirik veel suutnud enamat kui anda ebamäärane luba palvetada koos oma paarisuhte registreerinute ja nende omastega.“

„Balti riikides, ka Eestis, on seksuaalvähemuste õigused kirikutes peaaegu olematud. Kokkutuleku üheks küsimuseks on, kas me saame nende toetamiseks midagi ära teha,“ rääkis Tuovinen väljaandele Kotimaa.

Praost Liisa Tuovinen õnnistas 2008. aastal Espoo koguduse laagrikeskuse kabelis registreeritud partnerluses elava homoseksuaalse paari. Espoo toomkapiitel lükkas Tuovineni peale esitatud kaebused tagasi, leides, et tegemist polnud laulatuselaadse õnnistamise, vaid palvusega, kuna Tuovinen kasutas talitusel palvuse korda. Samal aastal pälvis Tuovinen auhinna „Seksuaalse heaolu edendaja 2008“. Tuovinen on ka liikumise Yhteys („Ühtsus“) asutajaid. Selle ühingu eesmärgiks on kaitsta seksuaalvähemuste õigusi nii kirikus kui ühiskonnas.

 
< Eelmine   Järgmine >