Menu Content/Inhalt
Esileht
Meie Kirik


"Meil ei ole ei õpetuse ega usutalituste osas heaks kiidetud mitte ühtki asja, mis oleks vastuolus pühakirja või katoolse kristliku kirikuga."
(Augsburgi Usutunnistus)

Meie Kiriku esileht
UUDIS: Sedisvakants: EELK peapiiskop Andres Põder jääb emerituuri
kolmapäev, 19 november 2014

LSample Imageaupäeval, 22. novembril, jääb emerituuri Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku pea­piiskop Andres Põder, kel täitub samal päeval 65. elu­aasta. Kuni uue ülem­karjase ametisse seadmiseni täidab pea­piiskopi kohuseid piiskop Einar Soone.

 
Harald Põld: Lasteristimisest ja "usuristimisest"
kolmapäev, 19 november 2014

„ESample Imagevangeelne-luterlik kirik on kõigist evangeelsetest kirikutest üle kogu maailma kõige kindlam laste­ristimise pooldaja. Seepärast on ta ka kõige valjem vastu­­seisja kõigile usu­vooludele, mis laste­ristimist põlgavad.“

 
Arne Hiob: Harald Põld ja konfessionaalne luterlus
pühapäev, 16 november 2014

KSample Imageahtlemata kuulub eesti vaimulik, teoloog ja piibli­tõlkija Harald Põld, kelle 140. sünni­aasta­päeva 16. novembril 2014 tähistame, meie ajaloo veendunumate luterlaste hulka.

 
PERSOON: Harald-Wilhelm Põld (1874-1939)
pühapäev, 16 november 2014

Eesti rahvus­kiSample Imageriku rajamisel töötas H. Põld koos teiste kiriku­töötajatega. Ta esindas meie kiriku alal­hoidlikku voolu ja selle esindajana astus 1922. a kiriku­päeval ägedalt vaba­meelsete usu­teaduslike voolude vastu. Ta oli põhi­mõtteliselt protestantliku liikumise vastane ja koondas omal ajal rea kogudusi vabaks sinodiks.

 
MÕTISKLUS: Kirikuaasta eelviimane pühapäev
reede, 14 november 2014

 Nii ei ole Kiri heebrealastele mõeldud kellegi hurjutamiseks, vaid just nimelt julgustamiseks … selleks, et meil kõigil, ka siis, kui tunneme end teinekord nii nõrkade ja lootusetutena, oleks tahtmist ja jõudu tõusta ning kõigest hoolimata edasi minna, oma tõelise eesmärgi poole.

 
Kristus Psalmides: Jumala kuningriigi alus on Kristuses (Ps 93)
reede, 14 november 2014

Psalm rSample Imageäägib kristlasele Jeesuse kuninglikkusest. Jeesus oli Jumala Poeg kirkuses, aga Ta võttis orja kuju ja sai meie vennaks. Ta rändas maailmas, kuid Tema võim oli varjul. Surma ja üles­tõusmise kaudu sai Tema võim nähtavaks.

 
FOTOMEENUTUS: Peapiiskop Nathan Söderblomi ametisse pühitsemine 1914
neljapäev, 13 november 2014

8. noActive Imagevembril möödus sada aastat Uppsala pea­piiskop Nathan Söderblomi ametisse pühitsemisest. Teda on peetud üheks 20. sajandi välja­paistvamaks luterlikuks kiriku­juhiks.

 
Harald Põld: Piibli õige seletuse alustest
kolmapäev, 12 november 2014

Sample ImageEt Piiblit õige aru­saamisega seletada, on kõige­pealt vaja pidada kinni tõsi­asjast, et see raamat on Jumala Sõna ja sisaldab Jumala mõtteid. Jumal aga ütleb oma mõtetest: „Minu mõtted pole mitte teie mõtted ega minu teed teie teed.“

 
JUHTKIRI: Tõsine luterlane Harald Põld 140
kolmapäev, 12 november 2014

2Sample Image0. sajandi välja­paistvatest Eesti teoloogidest kõneldes nimetatakse enamasti Uku Masingut ja Elmar Salumaad. Kuid kui Eesti luterluse uuemas ajaloos on keegi olnud luterlik teoloog selle sõna kõige sisulisemas ja tõsisemas mõttes, siis on see kahtlemata Harald Põld.

 
Surnute olukorrast kristliku õpetuse ja praktika valguses (III)
esmaspäev, 10 november 2014

„VActive Imageaimulikud tolli­majad õnnelikult läbinud hingele näidatakse 37 päeva jooksul nii taevaseid elu­­asemeid kui ka põrgu­sügavusi, mida mööda ta rändab veel teadmata, kuhu ta ise on määratud. Alles nelja­kümnendal päeval pärast surma toimub isiklik kohus, kus langetatakse jumalik otsus selle paiga kohta, kus hingel tuleb viibida kuni üle­üldise Hirmsa Kohtuni.“

 
MÕTISKLUS: XXII pühapäev pärast Nelipüha
reede, 07 november 2014

 Sagedasti oleme Joona moodi tuimad ja tundetud siis, kui küsimus ei ole enam meie enda, vaid teiste inimeste päästmises. Siis on mõni kiikajonipuu meile tähtsam kui saja kahekümne tuhande inimese hingeõndsus…

 
Kristus Psalmides: Kristlased otsivad Jeesuse nimes Jumala au (Ps 92)
reede, 07 november 2014

KristlSample Imageane võib psalmi lugedes rõõmustada, et Jumal ei loovuta oma au teistele. Üksnes see, kes iial oma otsustes ei eksi, võib nõuda endale au. Püha Jumal, kes armastab inim­konda ja saatis oma Poja tema eest surma, on oma kohtu­otsustes eksimatu.

 
Surnute olukorrast kristliku õpetuse ja praktika valguses (II)
teisipäev, 04 november 2014

Active ImageLuterlikud reformaatorid lükkasid nii­siis üksmeelselt tagasi katoliikliku õpetuse purga­tooriumist kui puhastavast vahe­­olukorrast. Kuidas nad aga kujutasid ette surnute olu­korda ja asu­paika enne viimset kohtu­päeva?

 
ARVAMUS: Kas luterlus või katoliiklus?
teisipäev, 04 november 2014

Minagi sSample Imageooviksin selgeid suhteid, nii nagu ilmselt lugematu hulk kolleege ja kaas­kristlasi nii ühelt kui teiselt poolt Augsburgi usu­tunnistust. Kuid katoliikluse ja luterluse vahelise lahk­meele mõistmiseks tuleb võtta lisaks arvesse ka muid, palju fundamen­taalsemaid asja­­olusid…

 
TEADE: Suri õpetaja Mare Palgi
teisipäev, 04 november 2014

Active ImageEsmaspäeva, 3. novembri, õhtul suri pärast rasket haigust Kose Püha Nikolause koguduse õpetaja Mare Palgi (sünd Mägi).

 
UUDIS: Kriitiline kardinal: tugevneb tunne, et Kirik on kui laev ilma tüürita
pühapäev, 02 november 2014

AActive Imagepostelliku Signatuuri kõrgeima tribunali prefekti kardinal Raymond Burke’i väitel on paljudes süvenenud tunne, et katoliku kirik on kui ilma tüürita jäänud laev. Konservatiivne kardinal on ka varem lausunud kriitilisi sõnu kiriku juhtimise aadressil praeguse paavsti ajal.

 
MÕTISKLUS: XXI pühapäev pärast Nelipüha
laupäev, 01 november 2014

 Mis kasu oleks meil tervest ookeanitäiest veest, kui saaksime seda ammutada ainult sõrmkübaraga? Jumal on aga mõõtmatult avaram ka kõige mõõtmatumast ookeanist…

 
Kristus Psalmides: Kiusatuste võitja Jeesus aitab kristlast (Ps 91)
reede, 31 oktoober 2014

KuraSample Imagedi eesmärk on väänata Jumala sõna juhised kõveraks. Psalm räägib vaga inimese julgest lootusest Jumala peale. Kiusaja tahab sellest teha testi Jumala proovile­panekuks.

 
Surnute olukorrast kristliku õpetuse ja praktika valguses (I)
neljapäev, 30 oktoober 2014

KristliActive Imagek usk õpetab, et on olemas igavene elu. Iga inimene peab läbima isikliku kohtu­mõistmise, mida toimetab Kristus. Langetatud otsuse kinnitab viimne kohus. Kuid kuhu lähevad ja mida kogevad isikliku kohtu­mõistmise läbinud hinged, kes jäävad ootama ihu üles­tõusmist ja viimset kohut?

 
ARVAMUS: Toomas Pauli kutsel, kõrval ja jälgedes
kolmapäev, 29 oktoober 2014

TooSample Imagemas Paul on vist väljas­pool kirikut kõige mõjukam kiriku­õpetaja, tema mõtlemis­laad ületab erinevaid tasandeid, ilmalikku ja vaimulikku, kiriklikku ja mitte­kiriklikku ning ta on püüdnud olla sõltumatu riigi­võimust ja teoloogilistest suundadest.

 
ÕNNITLEME: Teoloog ja vaimulik Toomas Paul 75
kolmapäev, 29 oktoober 2014

29. oktoobriSample Imagel saab teoloog ja vaimulik, piibli­tõlkija, õppe­jõud ja publitsist õpetaja emeritus dr Toomas Paul 75 aastaseks. Meie Kiriku toimetus soovib õp Toomas Paulile palju jõudu, tervist ja õnnistust!

 
Kristus Psalmides: Kristlane pääseb surmas Jeesuse juurde (Ps 90)
laupäev, 25 oktoober 2014

PsalmSample Image aitab kristlastel käsitleda surma probleemi ja mõista, et Jeesus tuleb tagasi Jumala aja­kava järgi: “Sest tuhat aastat on sinu silmis nagu eilne päev, kui see on möödunud, ja nagu vahi­kord öösel.”

 
Emil Anton: Luterlased ja katoliiklus (II)
reede, 24 oktoober 2014

Sample ImageEelmisel nädalal kirjutasin sellest, mida peaksid luterlased arvama Soome evangeelsest-luterlikust kirikust… Ilmselt ootavad paljud juba vägagi katoliiklikku “hinnangut” asjale: kas katoliku kirik tunnustab Soome evangeelse-luterliku kiriku katoolsust, kiriklikkust, ametit, armulauda?

 
MÕTISKLUS: XX pühapäev pärast Nelipüha
reede, 24 oktoober 2014

 Püha Pauluse jaoks oli selleks pahanduskaljuks arusaam, et meie oma õigus ega jõupingutused ei too meile Jumala ees mingit kasu, vaid me saame õigeks üksnes usust Jeesusesse Kristusesse – ja Temasse kui ristilöödusse.

 
REPLIIK: Täiskäigul edasi vabasse ja avatud ühiskonda!
kolmapäev, 22 oktoober 2014

Sample ImageMeie Kiriku toimetus soovitab Reformi­erakonnal, mis edu­meelse parteina teeb panuse noortele ja tulevikule, ees­seisvatel riigi­kogu valimistel oma unistused arenenud ja tõeliselt vabast Eestist jõuliselt välja tuua.

 
UUDIS: Teoloog: EELK peaks arutlema, kui palju saab luterluses üldse Traditsioonile toetuda
teisipäev, 21 oktoober 2014

EELK-ssSample Imagee kuuluva teoloogi Urmas Nõmmiku arvates peaksid luterlik kirik, selle liikmed ning samuti inimesed väljaspool kirikut küsima, milline koht on luterluses Traditsioonil, millega teatud õpetusi põhjendatakse.

 
UUDIS: Vatikanis lõppes piiskoppide sinod, konservatiivne kardinal jäi kohast ilma
pühapäev, 19 oktoober 2014

VatikanSample Imageis lõppenud piiskoppide sinodil ei leidnud vajalikku toetust ette­panekud leevendada kiriku suhtumist lahutatutesse ja homo­paaridesse. Samas teatas muutustele ägedalt vastu seisnud konservatiivne kardinal, et ta viiakse üle teisele ameti­kohale.

 
MÕTISKLUS: XIX pühapäev pärast Nelipüha
reede, 17 oktoober 2014

 Jumala nõue, et me Teda kogu oma olemusega armastaksime, ei ole isekas ega jäta kõiki teisi armastusest ilma. Vastupidi, Pühakiri ütleb täiesti selgelt, et "kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda".

 
Kristus Psalmides: Kuningas Joosija kui Kristuse eelkuju (Ps 89)
reede, 17 oktoober 2014

KristlasSample Imageed näevad Joosija saatuses Jeesuse eel­kuju. Kui Jeesus Naatsaretlane löödi risti, tundus kõik kokku langevat. Jeesus suri ja maeti maha, aga surm ei suutnud Teda oma võimuses hoida... Jumal on alati see, kes ütleb viimase sõna. 

 
ARVAMUS: Me oleme kultuurisõjas!
neljapäev, 16 oktoober 2014

OlemeSample Image me valmis seda möönma või mitte, aga see, mis meie silme all aset leiab, on kultuuri­sõda, mis on võtnud seadus­loome kuju… Sõda käib selle üle, kuidas me määratleme iseennast ja millisel viisil peegeldab ühis­kondlik elu meie enda määratluse sisu. Sõda käib õiguse üle suunata kultuurilisi protsesse alus­vundamendi rajatiseni välja.

 
MEEDIAST: Vatikani sinodi sõnum: revolutsiooniline või hoopis tõlkes kaduma läinud?
neljapäev, 16 oktoober 2014

Paljud katolSample Imageiiklased ja teised kristlased on segaduses ja häiritud Vatikanist tulevate sõnumite pärast, samas kui liberaalne meedia hõiskab: katoliku piiskopid on muutmas kiriku suhtumist homodesse ja lahutatutesse. Kas see on nii?

 
<< Algus < Eelmine 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Järgmine > Lõpp >>

Tulemusi 156 - 186 - 2751