Menu Content/Inhalt
Esileht
Meie Kirik


"Meil ei ole ei õpetuse ega usutalituste osas heaks kiidetud mitte ühtki asja, mis oleks vastuolus pühakirja või katoolse kristliku kirikuga."
(Augsburgi Usutunnistus)

UUDIS: Uulu kirik võeti taaskasutusse
Autor: uudistetoimetus   
pühapäev, 17 juuni 2007

Pühapäeval, 17. juunil toimus Uulu kiriku taaskasutusse võtmise jumalateenistus, mille viis läbi Pärnu Eliisabeti koguduse õpetaja Enn Auksmann.

Active ImageKiriku laskis 1880. aastal ehitada Uulu mõisnik, Peterburi õukonnategelane parun Gotthard Reinhold Stael von Holstein, kelle eestvõttel ja toel ehitati ka Tahkuranna ja Häädemeeste luteri kirikud. Uulu kirik valmis mõisasüdamesse härraspere kodukirikuks ning sai hiljem Pärnu Eliisabeti koguduse abikirikuks.

Tegemist on maakiviehitisega, mida ilmestavad teravkaarsete akende paekivist raamistused.Active Image

Nõukogude ajal hoone pühakojana kasutusel ei olnud, seda tarvitati algul viljasalvena, hiljem peeti seal kolhoosipidusid ja viimaks ehitati kirikusaal ümber võimlaks. Eesti Vabariigi taasiseseisvumisel tagastati kirikuhoone kogudusele, selle juures on korraldatud peamiselt mitmesuguseid laste- ja noortelaagreid.

Tulevikuplaanis on hoone kohalike elanike kaasabil korrastada ja võtta taas tarvitusele regulaarseks jumalateenistuste pidamiseks, esialgu arvatavasti suurematel kirikupühadel. Kiriku taastamise eestvedajaks on Raimo Saar.

 
< Eelmine   Järgmine >