Menu Content/Inhalt
Esileht
Meie Kirik


"Meil ei ole ei õpetuse ega usutalituste osas heaks kiidetud mitte ühtki asja, mis oleks vastuolus pühakirja või katoolse kristliku kirikuga."
(Augsburgi Usutunnistus)

UUDIS: EELK peapiiskop: Eesti kristlaskond kõneleb ühel häälel ja ühest suust
Autor: uudistetoimetus   
kolmapäev, 06 mai 2015

Sample ImageEELK peapiiskop Urmas Viilma nentis oma tervitus­kõnes Soome luterliku kiriku kiriku­kogul, et kui täna­päeva maailm asetab muutuste keskmesse inimese ning tema ootused ja vajadused, siis kiriku tegevuse ja kuulutuse keskmes peab olema Kristus või pole tegemist Kristuse kirikuga.

Tutvustades kuulajatele kiriku olukorda Eestis, märkis Viilma, et Eesti luterliku kiriku sõltumatus riigist tähendab ühelt poolt majanduslikku iseseisvust, aga samas ka täielikku otsustamis­vabadust õpetuslikes ja kiriku­elu korraldamise küsimustes.

Urmas Viilma hinnangul on koostöö erinevate konfessioonide vahel hea, sest Eestis ei ole ühtegi kirikut, mille liikmes­kond domineeriks elanike seas.

EELK peapiiskopi sõnul avaldub erinevate kirikute koostöö selles, et kõneldakse „ühel häälel ja ühest suust“ seadus­eel­nõusid puudutavates küsimustes. Viilma tõi näiteks nii­sugused eetiliste küsimustega seotud teemad nagu samasooliste partnerlus, alaealiste õigus otsustada iseseisvalt abordi üle ja eutanaasia.

„Kui üks kirik lahkuks oikumeenilisest koos­tööst, murduks või nõrgeneks kogu kristlas­konna ühtne hääl Eesti ühiskonnas,“ nentis pea­piiskop Viilma.

Peatudes asjaolul, et 156 000 luterlasest teeb nimelise liikme­annetuse vaid umbes 30 000, tõdes Viilma, et see arv annab ausa pildi tegelike usklike hulgast.

„See on aus pilt Eesti täna­päevast ja Euroopa tulevikust,“ ütles Viilma.

Soome kogudustelt palus EELK peapiiskop seda, et nad otsiksid üles Soome kolinud eestlased ja juhataksid nad Kristuse juurde.

Loe lähemalt siit.

Foto: E. Peinar (EELK kodulehelt) 

 
< Eelmine   Järgmine >