Menu Content/Inhalt
Esileht
Meie Kirik


"Meil ei ole ei õpetuse ega usutalituste osas heaks kiidetud mitte ühtki asja, mis oleks vastuolus pühakirja või katoolse kristliku kirikuga."
(Augsburgi Usutunnistus)

UUDIS: Suurbritannia Iseseisvuspartei soovib kaitsta kristlasi homodiktatuuri eest
Autor: uudistetoimetus   
kolmapäev, 29 aprill 2015

SSample Imageuurbritannia Iseseisvus­partei (UKIP) tõotab oma valimis­lubadustes kaitsta nende inimeste õigusi, kelle veendumusi pole nn homo­abielude kehtestamisel arvesse võetud ja keda seadus sunnib nüüd oma südame­tunnistusega vastu­ollu minema.

Ühendkuningriigis on pakkunud kõne­ainet mitu juhtumit, kus kohtu alla on sattunud kristlike vaadetega ette­võtjad, kes on keeldunud teenindamast homo­pulma või majutamast homo­paare samasse tuppa. Samuti jäi tööst ilma ametnik, kes keeldus registreerimast sama­soolise paari „abielu“.

„Ei ole õige, et traditsiooniliste vaadetega tavalisi inimesi kiusatakse taga ja aetakse töölt ära Westminsteri liberaalse ortodoksia tõttu,“ nentis traditsioonilise abielu­mõiste eest võidelnud ühenduse Coalition for Marriage kõneisik.

UKIP lubab võrdse kohtlemise seadust täiendada nii, et see pakuks õiguslikku kaitset nendele töö­võtjatele või ette­võtjatele, kes veendumuste tõttu ei aktsepteeri sama­soolisi abielusid.

Samas ei pea „homoabielusid“ vastustanud erakond õigeks seda lubavat seadust tühistada.

Partei juht Nigel Farage kinnitab nn kristlikus manifestis oma valijatele, et tema nägemuses riigi tulevikust on kristlusel oluline roll ning et kristlikku pärandit tuleks palju jõulisemalt kaitsta.

Tema sõnul on UKIP ainus allesjäänud suurem partei Suur­britannias, mis väärtustab juudi-kristlikku pärandit, sellal kui teised era­konnad on risti­usku teadlikult eiranud.

„Võtame näiteks perekonna. Traditsiooniline kristlik aru­saam abi­elust ja pere­konna­elust on hiljuti rünnaku alla sattunud, samas kui meie [UKIP] jaoks ei ole probleem toetada ja isegi edendada traditsioonilist abi­elu kui turvalise ja õnneliku pere­konna kindlat alust,“ kinnitas Farage.

Loe lähemalt siit ja siit.

 
Järgmine >