Menu Content/Inhalt
Esileht arrow Uudised arrow Kodumaised uudised arrow UUDIS: Eesti Apostlik-Õigeusu Kirik saab kõrgelt haritud abipiiskopi
Meie Kirik


"Meil ei ole ei õpetuse ega usutalituste osas heaks kiidetud mitte ühtki asja, mis oleks vastuolus pühakirja või katoolse kristliku kirikuga."
(Augsburgi Usutunnistus)

UUDIS: Eesti Apostlik-Õigeusu Kirik saab kõrgelt haritud abipiiskopi
Autor: uudistetoimetus   
teisipäev, 28 aprill 2015

EsSample Imagemaspäeval, 27. aprillil, valis Konstanti­noopolis (Istanbulis) kogunenud oiku­meenilise patriar­haadi Püha Sinod Eesti Apostlik-Õigeusu Kirikule uue piiskopi, vahendab portaal ortodoksi.net.

EAÕK Tallinna ja kogu Eesti metropoliit Stefanus esitas abi­piiskopiks Kreetalt pärit arhi­mandriit Makariose (kodaniku­nimega Konstantinos Griniezakis), kes hakkab kandma tiitlit Hristopolise piiskop (Χριστούπολις – tõlkes „Kristuse linn“, asus Põhja-Kreekas ja hävitati prantsuse risti­sõdijate poolt).

Uus abipiiskop on ettevalmistuselt arst. Lisaks arsti­teadusele on ta õppinud teoloogiat. Ta mungastati ja pühitseti diakoniks aastal 1993, munk­preestriks 1997.

Arhimandriit Makarios on erinevates ülesannetes esindanud oikumeenilist patriarhaati, teeninud vaimulikuna Kreetal, Ühend­riikides ja mujal ning õpetanud teoloogiat Kreekas, Kreetal, USA-s ja Eestis. Ta on oikumeenilise patriarhaadi bioeetika nõukogu pea­sekretär.

EAÕK-l on praegu kolm piiskopkonda ja piiskoppi: Tallinna ja kogu Eesti metropoliit Stefanus, Tartu piiskop Eelija ning Pärnu ja Saare piiskop Aleksander.

Täiendatud 1. mail 2015:

Eesti Apostlik-Õigeusu Kiriku pressiteade

EAÕK metropoliit Stefanus teatab rõõmuga, et 27. aprillil valis Konstanti­noopoli Püha Sinod piiskopiks arhimandriit (munk-ülem­preester) Makarios Griniezakise. Pühitsemise järel saab ta Kristopolise (Põhja-Kreekas asunud linna) piiskopi tiitli.

Arhimandriit Makarios on Eestis juba tuttav, sest ta on õpetanud EAÕK püha Platoni seminaris ning osalenud EAÕK-EELK teoloogilises dialoogis.

Vastavalt patriarhaadi ametlikule teadaandele saab vast­valitud ülem­karjasest Konstanti­noopoli pea­piiskopkonna abi­piiskop. Samal ajal jätkab ta õpetamist Kreeta vaimulikus akadeemias ja jätkab ka bio­­eetika loenguid püha Platoni seminaris ja EELK usu­teaduse instituudis õige­usu õppe­toolil.

Igasugused muud tõlgendused uue piiskopi rolli suhtes on spekulatsioonid.

Ortodoksi.net algset uudist võib lugeda siit.

 
< Eelmine   Järgmine >