Menu Content/Inhalt
Esileht
Meie Kirik


"Meil ei ole ei õpetuse ega usutalituste osas heaks kiidetud mitte ühtki asja, mis oleks vastuolus pühakirja või katoolse kristliku kirikuga."
(Augsburgi Usutunnistus)

UUDIS: Mart Helme: Eesti on sügavas kriisis ja kollapsi äärel
Autor: uudistetoimetus   
laupäev, 25 aprill 2015

ESample Imageesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimehe Mart Helme sõnul on Eesti sügavas kriisis ja Eestit seni juhtinud jõududel puudub iga­sugune visioon ning tahe, et riiki sellest välja juhtida.

„Poliitiline ja majanduslik stagnatsioon Eestis on jõudnud piirini, millest edasi saab tulla üksnes kollaps,“ kõneles Mart Helme 25. aprillil EKRE kongressil.

Rahvuskonservatiivide juhi hinnangul ei ole Eesti kõige tõsisemaks mureks julgeolek, vaid demograafiline olukord, mille „üheks põhjuseks oma­korda on meie armetu majanduslik seisund, millest võimu­parteid ei oska või ei julge riiki välja tuua.“

Kuid Helme hinnangul on viimase kahe aasta jooksul halvenenud ka demokraatia ja sõna­vabaduse olukord, teisiti­mõtlejate suhtes on käivitatud nõia­jaht.

„Pluralism, mille eest paljud siin­viibijad 25 aastat tagasi võitlesid, on asendunud Eestis – ja laiemalt ka Euroopas – kitsa­rinnaliselt doktrinäärsete vasak­liberaalsete stampidega, millede ainu­õigsuses kahtlemine või millele oponeerimine põhjustavad koheselt aja­kirjanduslikule tule­riidale saatmise.“

„Möödunud nädalal moodustasime riigi­kogus toetus­grupi traditsioonilise perekonna kaitseks. Sümptomaatiliselt püüdsid grupi moodustamist takistada valitsuse juhtiv­partei homo­aktivistid,“ tõi Helme värske näite riigi­kogust.

„Me ei lasknud sellel juhtuda. Ja teeme ka edaspidi kõik, mis meie võimuses, et meie ühis­konna põhi­osa elu­tervete hoiakute perverteerimist, halvustamist ja naeru­vääristamist takistada,“ jätkas EKRE esimees.

Samas hoiatas ta, et homoteerulliga rahvast üle sõitmine ei lõpe hästi.

„Taas ei kavatse me nn „demokraatlike“ protseduuride raames lasta endast riigikogu saalis valitsuse hääletus­masinal lihtsalt üle sõita. Homo­teerulli juhid peavad arvestama, et nad ei sõida kooselu­seaduse rakendus­akte läbi surudes üle mitte Eesti Konservatiivse Rahva­erakonna seitsmest vaprast, vaid rahva enamusest,“ ütles Helme.

„Ja varem või hiljem karistab rahvas neid selle eest. Sest rahvas ei lepi iialgi normaalsuse kuulutamisega eba­normaalsuseks ja mehest, naisest ning lastest koosneva pere­konna kuulutamisega seksistlikuks igandiks.“

„Me ei nõustu Eesti muutmisega dekadentlikuks ja degenereerunud ühiskonnaks, sest ajaloos pole ükski nii­sugune ühiskond elu­jõuliseks osutunud,“ kinnitas Mart Helme.

Loe lähemalt siit.

 
< Eelmine   Järgmine >