Menu Content/Inhalt
Esileht
Meie Kirik


"Meil ei ole ei õpetuse ega usutalituste osas heaks kiidetud mitte ühtki asja, mis oleks vastuolus pühakirja või katoolse kristliku kirikuga."
(Augsburgi Usutunnistus)

UUDIS: Rabi pidas ÜRO-s kristlaste kaitseks jõulise kõne: hoidke ära uus holokaust!
Autor: uudistetoimetus   
teisipäev, 21 aprill 2015

NSample Imageew Jersey rabi Jonathan Cahn võrdles ÜRO konverentsil „Kristlaste üle­ilmne taga­kiusamine: oht rahvus­vahelisele rahule ja julge­olekule“ kristlaste kannatusi 20. sajandi kesk­paiga holo­kaustiga ja kutsus maailma üldsust ära hoidma uut holo­kausti.

Rabi Cahn tuletas meelde, et tänapäeval kiusatakse kristlasi taga paljudes riikides – Põhja-Koreas, Afganistanis, Iraanis, Indias, Süürias ja mujal. Indias Orissas on kodudest lahkuma sunnitud 70 000 kristlast, Süürias 80 000, Indoneesias on moslemid tapnud 10 000 kristlast.

Kopti, nestoriaani, assüüria, kaldea ja teised Lähis-Ida kristlased aga seisavad silmitsi genotsiidiga, kuna terroristlik Islami­riik ehk ISIS ähvardab inimesi tappes, risti lüües ja elusalt põletades ning päid maha lõigates iidse kristliku tsivilisatsiooni täielikult minema pühkida. Ühe tunnistuse kohaselt lõikas Islami­riik Iraagis pea otsast neljal kristlasest lapsel, kes keeldusid islami­usku astumast, vastates hukkajatele: „Me armastame Jeesust… Ta on alati meiega.“

„Me kuuleme algsajandite kristlaste tunnistusi, keda viidi Rooma areenidele mets­loomadele lõhki­kiskumiseks. Me jääme mõtlema sellele, kui metsikud ja barbaarsed olid toonased ajad. Me küsime endalt, mida meie oleksime teinud, kui oleksime seal olnud. Kui oleksime noil aegadel elanud ja võinud päästa süütute elu, kas me oleksime seda teinud?“ küsis rabi Cahn.

„Kuid tõde on see, et me elame neil aegadel. Moodsal ajal on taga kiusatud, jõhkralt koheldud ja tapetud rohkem kristlasi kui mistahes muul ajal. Igal aastal dehumani­seeritakse, piinatakse või tapetakse kümneid tuhandeid kristlasi, ja üle saja miljoni kristlase elab taga­kiusamise pimeduse käes. Just see moodne aeg on kõigist ajastutest kõige metsikum ja barbaarsem. Ja mida teeme meie, kui kristlasi hukka saadetakse?“

„Kristlased on kurjuse esimene sihtmärk, ja sellena mürgise kurjuse ja kasvava ohu märk ja märgu­anne maailmas. Kui me ei astu vastu kurjusele, mis võtab kaugetes paikades sihikule teisi, tuleb meil kindlasti tegeleda sellega siis, kui ta ründab meid meie oma kodus.“

„Ükski tsivilisatsioon ei või end nimetada moraalseks, kui ta ei suuda kaitsta kõige kaitsetumaid. Ükski riik ei või end nimetada heaks, kui ta lihtsalt istub ja vaatab pealt, kuidas kurjuse jõud mõrvavad süütuid,“ lisas rabi Jonathan Cahn, kutsudes maailma üldsust ära hoidma uut holokausti.

Loe rabi Jonathan Cahni sõnavõttu siit.

 

Vaata lisaks:

Islamiriigi uus massimõrv: video näitab 30 Etioopia kristlase hukkamist (20.04.2015)

Islamiriigi terrori tõttu kannatavad kristlased ei kaota usku Jumalasse (17.03.2015)

Islamiriik on vangistanud ilmselt sadu kristlasi, osad on tapetud (27.02.2015)

Islamiriigi õudused jätkuvad: rühmitus teatas 21 kopti kristlase hukkamisest (15.02.2015)

Nigeri on Charlie Hebdo karikatuuride pärast maha põletatud vähemalt 45 kirikut (20.01.2015)

Boko Haram jätkab massilisi tapmisi ja kirikute põletamist (11.01.2015)

Islamiriik kasutab kirikuid piinapaigana, kus kristlasi sunnitakse usku vahetama (16.12.2015)

Allahi kõrilõikajad tapsid neli kristlasest last, kes keeldusid islamisse pöördumast (01.12.2014)

Maailma Juudi Kongressi president: miks maailm vaikib, kui kristlasi tapetakse? (21.08.2014)

Iraagis võtab maad kristlaste tragöödia (08.08.2014)

Pöördu, lahku või sure: tulevase kalifaadi alasid puhastatakse kristlastest (21.07.2014)

Süürias on kodudest põgenenud kuni 600 000 kristlast (09.01.2014)

Egiptusest on lahkunud kuni 300 000 kristlast (26.11.2013)

Süüria mässulised panid kristlaste kallal toime jõhkra massimõrva (04.11.2013)

Mõttekoda hoiatab: kristlus võib Lähis-Idast täielikult kaduda (30.12.2012)

 
< Eelmine   Järgmine >