Menu Content/Inhalt
Esileht
Meie Kirik


"Meil ei ole ei õpetuse ega usutalituste osas heaks kiidetud mitte ühtki asja, mis oleks vastuolus pühakirja või katoolse kristliku kirikuga."
(Augsburgi Usutunnistus)

UUDIS: Turu toomkapiitel kõrvaldas ametist viis konservatiivset pastorit
Autor: uudistetoimetus   
pühapäev, 12 aprill 2015

Sample ImageTuru peapiiskopkonna toomkapiitel otsustas 8. aprillil võtta viielt Misjoni­piiskop­konna pastorilt õiguse tegutseda Soome evangeelse-luterliku kiriku vaimulikuna.

Soome luterlik kirik ei pea 2013. aastal asutatud ja alalhoidlikke luterlasi ühendavat struktuuri enda osaks.

Misjonipiiskopkond aga põhjendab oma olemas­olu ja tegevust sellega, et Soome luterlikus kirikus on häda­­olu­kord, mida kiriku ametlikud organid ei suuda ületada, sest nad ei taha end allutada Jumala sõnale.

Ametist kõrvaldatud pastorid on Sakari Korpinen, Miika Nieminen, Anssi Simojoki, Markku Sumiala ja Martti Vaahtoranta.

Misjonipiiskopkonna piiskop Risto Soramies kinnitas, et Soome kiriku vaimuliku­ametist kõrvaldatud pastorid jätkavad teenimist Misjoni­piiskop­konna kogudustes.

Piiskop Soramies, kes tagandati Soome kiriku preestri­ametist 2013. aastal, avaldas kahetsust, et kiriku juhtkond ei otsi üles­ehitavad lahendusi ega soovi pidada teoloogilist dialoogi või teha koostööd, vaid langetab üksnes administratiivseid otsuseid.

Misjonipiiskopkonna dekaan Juhana Pohjola kirjutab välja­andes Pyhäkön Lamppu, et Soome Misjoni­piiskop­konnal on kavas sisse seada tihedamad suhted Rahvus­vahelise Luterliku Nõukoguga (International Lutheran Council).

Selle konfessionaalseid luterlasi ühendava katus­organisatsiooniga on liitunud üle 30 luterliku kiriku, mille liikmes­kond ulatub ligi kolme miljoni inimeseni. ILC suurim liikmes­kirik on USA-s tegutsev konservatiivne Missouri Sinod.

Loe lähemalt siit, siit ja siit.

 

Vaata lisaks:

Piiskop Risto Soramies: Jumala sõna püsib igavesti ega muutu ajaga (03.12.2014)

Tampere toomkapiitel tagandas Misjonipiiskopkonna piiskopi preestriametist (10.10.2013)

Piiskop Risto Soramies: me ei kavatse asutada uut kirikut (07.05.2013)

Soome piiskopid näitavad Misjonipiiskopkonna vaimulikele ust (22.03.2013)

Soome tunnistuslikud luterlased asutasid oma piiskopkonna ja valisid piiskopi (16.03.2013)

 
< Eelmine   Järgmine >