Menu Content/Inhalt
Esileht
Meie Kirik


"Meil ei ole ei õpetuse ega usutalituste osas heaks kiidetud mitte ühtki asja, mis oleks vastuolus pühakirja või katoolse kristliku kirikuga."
(Augsburgi Usutunnistus)

REPLIIK: Rahva hääl loeb? Saarte tulemuselt teine kandidaat Riigikogusse ei pääse
Autor: Veiko Vihuri   
esmaspäev, 02 märts 2015

Sample Image2015. aasta Riigikogu valimiste tulemused on selgunud. Hiiu-, Lääne- ja Saaremaa valimis­ring­konnas tegi paljudele üllatuslikult teise tulemuse Eesti Konservatiivse Rahva­erakonna (EKRE) kandidaat Helle-Moonika Helme, kes kogus 2402 häält. Häälte­saagi poolest oli selles ring­konnas esi­kohal kultuuri­minister Urve Tiidus (Reformi­erakond), kes sai üli­võimsalt 4114 häält.

Saare maakonna väljaanne Meie Maa kirjutab (vt siit): „Urve Tiiduse järel enim Lääne­maalt ja saartelt hääli püüdnud Helle-Moonika Helme sõnul oli ta tulemustest teada saades üsna suures šokis, sest nii suurt poole­hoidjate arvu poleks ta oodata osanud.“

Poliitikuna üsna tundmatu Helle-Moonika Helme poolt hääletasid tõe­näoliselt paljud koos­elu­seadusega ärapahandatud kristlased ja teised alal­hoidlikuma ilma­vaatega inimesed. Ja ka need, kes soovisid EKRE-t toetades aidata kaasa Eesti poliitika muutumisele.

„Võimsast tulemusest ei piisanud ometi, et ring­konnast parlamenti pääseda,“ tõdeb Meie Maa.

Suurimad häälte­püüdjad 5. valimis­ringkonnas olid Urve Tiidus (Reformi­erakond, 4114 häält), Helle-Moonika Helme (EKRE, 2402), Kalle Laanet (Reformi­erakond, 2389), Enn Eesmaa (Kesk­erakond, 2217), Hannes Hanso (Sotsiaal­demokraadid, 2039), Raivo Aeg (Isamaa ja Res Publica Liit, 2003) ja Andres Ammas (Vaba­erakond, 1862). Kõik nad osutusid valituks, välja arvatud Helme.

Põhjus on kahtlemata selles, et erakondlikus arvestuses jäi EKRE kõne­aluses ring­konnas kuuendaks (vt siit) ning mandaati ei suutnud võtta, Reformi­erakond aga sai kuuest mandaadist koguni kaks.

Kuid mõtlema paneb see küll, kui enne valimisi kinnitatakse: sinu hääl loeb. Loeb muidugi – siis, kui hääletad võitjate poolt.

 
< Eelmine   Järgmine >