Menu Content/Inhalt
Esileht
Meie Kirik


"Meil ei ole ei õpetuse ega usutalituste osas heaks kiidetud mitte ühtki asja, mis oleks vastuolus pühakirja või katoolse kristliku kirikuga."
(Augsburgi Usutunnistus)

UUDIS: Kooseluseaduse nahaalne läbisurumine kahandas RE ja SDE toetust
Autor: uudistetoimetus   
esmaspäev, 09 veebruar 2015

TSample Imageuru-uuringute AS-i uuringu­juht Juhan Kivirähk nendib, et Reformi­erakonna ja sotside toetuse on alla viinud rahva enamusele vastu­meelse kooselu­seaduse läbi­surumine.

Värske uuringu kohaselt oli riigi­kogus praegu esindatud era­kondade toetus järgmine: Kesk­erakond 26, Reformi­erakond 22, SDE 16 ja IRL 15 protsenti.

Kuid valimiskünnise võivad ületada veel kaks era­konda: Eesti Konservatiivne Rahva­erakond (EKRE) ja Vaba­erakond. Mõlemal oli küsitluse andmeil toetust kuus protsenti. Analüütikute arvates võib see asja­olu tuua muutusi Toompeal seni võimu­pirukat ise­keskis jaganud ja suletud poliit­kartell­i moodustanud nelja erakonna mängu.

Kindlast toetusest traditsioonilistele pere­väärtustele on teatanud mitmed IRL-i nime­kirjas kandideerivad inimesed nagu Tõnu Lehtsaar, Maksim Rogalski ja Priit Sibul.

Parlamendivälistest era­kondadest on EKRE püsinud järje­kindlalt kooselu­seaduse vastasel ja pere­väärtuste toetamise kursil.

Kooseluseaduse vastast rahva­liikumist vedanud SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks on avanud internetis lehekülje, kus võib tutvuda sellega, kuidas riigi­kogu liikmed kooselu­seaduse küsimuses hääletasid.

„Meie kohus on saata valimistel neile poliitikutele selge sõnum, et me ei lepi pere­konna tähenduse moonutamise ja rahva tahte jalge alla tallamisega. Meie kohus on panna need poliitikud valimistel vastutust kandma!“ kirjutab SAPTK juhatuse esimees Varro Vooglaid.

Loe lähemalt siit ja siit.

Tutvu lisaks:

http://riigikoguvalimised2015.ee/

https://www.facebook.com/kaitskemperekonda

 
< Eelmine   Järgmine >