Menu Content/Inhalt
Esileht
Meie Kirik


"Meil ei ole ei õpetuse ega usutalituste osas heaks kiidetud mitte ühtki asja, mis oleks vastuolus pühakirja või katoolse kristliku kirikuga."
(Augsburgi Usutunnistus)

UUDIS: Kreeka laeval hukkunud mungast-elupäästjast sai Gruusia rahvuskangelane
Autor: uudistetoimetus   
neljapäev, 29 jaanuar 2015

Active ImageEelmise aasta lõpus hukkus Aadria merel põlema süttinud Kreeka laeval Gruusia õigeusu­kiriku arhimandriit isa Ilia Kartozia.

Mungast, kes tunnistajate sõnul tõi teiste elusid päästes ohvriks enda oma, on saanud Gruusia rahvuskangelane.

28. detsembril 2014 puhkes Kreekast Itaaliasse seilanud laeval Norman Atlantic tulekahju, mille tulemusena hukkus või jäi teadmata kadunuks 28 inimest. Laeva pardal oli ligi 500 inimest, kellest enamik päästeti, kuigi tormise ilma tõttu olid pääste­tööd raskendatud.

Pealtnägijate sõnul oleks 27-aastane Mtskheta kloostri munk­preester ja arhimandriit Ilia Kartozia võinud laus­leekides laevalt lahkudes oma elu päästa, kuid ta loovutas oma koha pääste­paadis lapsega naisele.

Active Image„Ta julgustas mind usaldama Jumalat, mõtlema Jumalast ja sellest, et me pääseme eluga,“ rääkis üks reisija sellest, kuidas isa Ilia mitu tundi väldanud tule­kahju ajal laeval­olijaid aidata ja julgustada püüdis.

Isa Ilia surnukeha leiti hiljem rannalt. Munk­preester oli kavatsenud külastada Itaalias Bari Püha Nikolause basiilikas asuvat ja nii katoliiklaste kui õige­usklike seas armastatud ime­tegijast pühaku matmis­paika.

Arhimandriit Iliale korraldati möödunud nädalal riigi kulul matused. Gruusia president omistas talle üles näidatud vapruse eest postuumselt riikliku autasu.

Palverännakul oma elu ohvriks toonud mungast on saanud rahvus­kangelane.

Loe lähemalt siit.

 
< Eelmine   Järgmine >