Menu Content/Inhalt
Esileht
Meie Kirik


"Meil ei ole ei õpetuse ega usutalituste osas heaks kiidetud mitte ühtki asja, mis oleks vastuolus pühakirja või katoolse kristliku kirikuga."
(Augsburgi Usutunnistus)

UUDIS: Poiss, "kes pöördus tagasi taevast": ma luiskasin, et tähelepanu saada
Autor: uudistetoimetus   
pühapäev, 18 jaanuar 2015

Sample Image2004. aastal kuue­aastase poisina liiklus­õnnetusse sattunud ja kaheks kuuks koomasse langenud Alex Malarkey tunnistas üles, et mõtles „surma­järgsest kogemusest“ pajatavasse raamatusse kirja pandud taevas käimise loo välja selleks, et tähele­panu võita. Noor­mees kuulutab nüüd, et ainult Piibel on tõde.

„Ma ei surnud. Ma ei läinud taevasse,“ tunnistab õnnetuse tõttu halvatuks jäänud Alex veebi­lehel pulpitandpen.org avaldatud avalikus kirjas. Miljonitele lugejatele luiske­loo jutustanud teismeline noormees heidab kirjastajatele ette kasu­teenimist „taeva­turismile“ pühendatud raamatute pealt.

„Ma rääkisin taevasse minekust ainult selle­pärast, et lootsin saada tähele­panu. Seda väites ei olnud ma varem Piiblit lugenud. Inimesed on valetamisest kasu lõiganud ja lõikavad veelgi. Nad peaksid Piiblit lugema, sellest piisab. Ainult Piibel on tõe allikas. Mitte miski, mida inimene on kirja pannud, ei saa olla eksimatu.“

„Ainult siis, kui sa oma patte kahetsed ja usud Jeesusesse Kristusesse kui Jumala Pojasse, kes suri sinu pattude eest (olles ise ilma patuta), et sina oma patud andeks saaksid, võid sa lisaks Piiblis kirja pandule taeva kohta õppida, kuid mitte inimeste kirjutatut lugedes. Ma tahan, et kogu maailm teaks: Piiblist piisab. Need, kes taolisi materjale turustavad, peaksid kahetsema ja piirduma Piibliga.“

Alexi ja tema isa Kevin Malarkey luiskeloo 2010. aastal välja andnud kristlik kirjastus Tyndale House teatas poisi üles­tunnistuse peale, et raamat korjatakse müügilt ära. Kristlik raamatu­poodide kett Lifeway otsustas seni müümata eksemplarid kirjastusele tagastada.

Raamatu välja­andmiseks poisi isaga lepingu sõlminud kirjastus väidab nüüd, et oli juba mitu aastat teadlik, et Alexi ema Beth Malarkey on poisi jutu paika­pidavuse suhtes kriitiline, kuid neil ei õnnestunud temaga kohtuda.

Malarkey raamat „Poiss, kes pöördus tagasi taevast: tõe­pärane jutustus imedest, inglitest ja elust teis­poolsuses“ ilmus 2012. aastal ka eesti keeles ja on saadaval erinevates raamatu­poodides. Raamatut tutvustatakse järgmiselt:

„Parimal juhul on kuuldud lugusid heledalt valgustatud tunnelitest inimestelt, kes on kogenud surma ja see­järel ellu tagasi pöördunud. „Poiss, kes tuli tagasi Taevast“ on jutustus avariisse sattunud Alexist, kes langes koomasse ning koomas olles tundis end Taevas viibivat.“

Loe lähemalt siit.

 
< Eelmine   Järgmine >