Menu Content/Inhalt
Esileht
Meie Kirik


"Meil ei ole ei õpetuse ega usutalituste osas heaks kiidetud mitte ühtki asja, mis oleks vastuolus pühakirja või katoolse kristliku kirikuga."
(Augsburgi Usutunnistus)

UUDIS: Professor Craig A. Evans: Uus Testament on usaldusväärne
Autor: uudistetoimetus   
esmaspäev, 05 jaanuar 2015

Active ImageVäljaande Perusta teoloogilistel õppe­päevadel kõnelenud Kanada Acada teoloogia­kolledži professor Craig A. Evans rõhutas Uue Testamendi aja­­loolist usaldus­väärsust. Evans vastustab eriti väidet, nagu oleks UT alg­tekst erinenud märgatavalt praegusest.

Evansi sõnul on Uues Testamendis kui tervikus aset leidnud muutused nii väikesed, et neil ei ole praktikas mingit tähendust. Näiteks lõigud Mk 16:9–20  ja Jh 7:53–8:11, mis küll puuduvad vanimates käsi­kirjades, kuid on igati koos­kõlas Uue Testamendi muu sisuga.

„Võttes arvesse, et Uus Testament on mahukas kogumik, on selles eba­selgeid kohti üsna vähe. Uue Testamendi sünd ja säilimine on ime,“ leiab Evans.

Craig A. Evans on autoriteetne evangelikaalne Uue Testamendi õpetlane, kes on kirjutanud üle 50 raamatu. Tema huvi­objektiks on ajalooline Jeesus, Uue Testamendi teksti­kriitika ja varane kristlus.

Active ImageProfessor Evansi teoste hulka kuuluvad raamatud nagu „Jeesusest Kirikuni („From Jesus to the Church“), „Jeesus ja Tema maailm“ („Jesus and His World“) ja „Jeesuse fabritseerimine: kuidas moodsad uurijad moonutavad evangeeliume“ („Fabricating Jesus: How Modern Scholars Distort the Gospels“).

Väljaande Perusta teoloogistel õppe­päevadel tervitasid osa­võtjaid EELK peapiiskop electus Urmas Viilma ja praost Joel Luhamets, Ingeri luterlikust kirikust tõi tervitusi piiskop Aarre Kuukauppi.

Loe lähemalt siit ja siit.

 
< Eelmine   Järgmine >