Menu Content/Inhalt
Esileht
Meie Kirik


"Meil ei ole ei õpetuse ega usutalituste osas heaks kiidetud mitte ühtki asja, mis oleks vastuolus pühakirja või katoolse kristliku kirikuga."
(Augsburgi Usutunnistus)

UUDIS: Swedbank allus homotüranniale ja soovib Luukase fondilt annetust tagasi
Autor: uudistetoimetus   
pühapäev, 21 detsember 2014

ASample Imageadu Luukase fondile raha annetanud Swedbank soovib pärast homo­aktivistide paha­meele­avaldusi oma annetust tagasi. Asja­olu, et Luukase fond andis tänavu preemia Siht­asutusele Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks, on panga esindaja sõnul „eba­meeldiv suuna­muutus“.

„Vaatame, mis ema­pank arvab,“ säutsus tuntud LGBT-aktivist Lisette Kampus, reageerides uudisele, et Swedbank on Aadu Luukase siht­asutusele raha annetanud.

„Swedbanki pressi­esindaja Mart Siilivask ütles Delfile, et pank vabandab kõigi inimeste ees, keda annetus Aadu Luukase siht­­asutusele häiris ja ettevõte palub fondil annetatud raha viivitamatult tagasi kanda,“ vahendas aga propaganda­portaal Delfi.

„Tegu oli meie poolt läbi­mõtlematu otsusega. Selgituseks saame öelda, et varasematel aastatel on Swedbank jõulude puhul Luukase fondi toetanud. Fondi tänavune eba­meeldiv suuna­muutus oli meie jaoks ootamatu ja paraku ei suutnud me sellele piisavalt kiiresti reageerida,“ ütles Siilivask Delfile.

Sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks esindaja kommenteeris Facebookis juhtunut nii:

Nüüd näeme, millises suunas meie ühiskond on liikumas – neist inimestest ja ühendustest, mis ei ole nõus meie kultuuri alus­väärtustele selga pöörama ja nn progressiga mõtlematult kaasa jooksma, hakatakse üha enam kujundama kuvandit kui pidali­tõbistest, kellest nn hea seltskond peaks eemale hoidma. See ongi relativismi diktatuur, mille eest oleme järje­pidevalt ühis­konda hoiatanud.“

„Tähelepanu­väärne on, et skandaali üles­puhumises näib olevat oluline roll Eesti Ekspressi peatoimetajal Allar Tankleril, kes on varem tegutsenud suhte­korraldajana. Ekspress Grupi välja­anded on oma­korda viinud kooselu­seaduse toetuseks ja meie siht­asutuse laimamiseks ellu kõige agressiivsema ja koordi­neerituma meedia­kampaania.“

Loe lähemalt siit.

 

 
< Eelmine   Järgmine >