Menu Content/Inhalt
Esileht
Meie Kirik


"Meil ei ole ei õpetuse ega usutalituste osas heaks kiidetud mitte ühtki asja, mis oleks vastuolus pühakirja või katoolse kristliku kirikuga."
(Augsburgi Usutunnistus)

UUDIS: Erootiline jumalateenistus kartuuslaste kirikus
Autor: uudistetoimetus   
pühapäev, 10 juuni 2007

Saksa Evangeelse Kirikupäeva raames peeti laupäeval, 9. juunil Kölni kartuuslaste kirikus "erootiline jumalateenistus" pealkirjaga "Armastuse viinamäel".

Armulauaga jumalateenistuse käigus puistati viinapuulehti, jälgiti trummide saatel esinenud punases kleidis tantsijannat ning aplodeeriti pastor Armin Beuscheri (Evangelische Kirchengemeinde Köln-Lindenthal) jutlusele, milles ta tõdes, et "vaimulikud peaksid sagedamini voodis käima, et nende sõnad oleksid elavamad, tõhusamad ja vahedamad". Sellele lisaks salvisid kirikulised vastastikku nägu ja käsi lõhnastatud õliga, mitmed paarid embasid ja suudlesid ennastunustanult, paljud häbelikumad kihistasid naeru.

Pärast lõpuõnnistust lasi pastor Beuscher jumalateenistusel osalenutel paljajalu kiriku vahekäiku asetatud punast vaipa mööda pruutpaari kombel kirikust väljuda, samal ajal kui nende peale puistati roosi õielehti.

 
< Eelmine   Järgmine >