Menu Content/Inhalt
Esileht
Meie Kirik


"Meil ei ole ei õpetuse ega usutalituste osas heaks kiidetud mitte ühtki asja, mis oleks vastuolus pühakirja või katoolse kristliku kirikuga."
(Augsburgi Usutunnistus)

UUDIS: Kriitiline kardinal: tugevneb tunne, et Kirik on kui laev ilma tüürita
Autor: uudistetoimetus   
pühapäev, 02 november 2014

AActive Imagepostelliku Signatuuri kõrgeima tribunali prefekti kardinal Raymond Burke’i väitel on paljudes süvenenud tunne, et katoliku kirik on kui ilma tüürita jäänud laev. Konservatiivne kardinal on ka varem lausunud kriitilisi sõnu kiriku juhtimise aadressil praeguse paavsti ajal.

„Paljud on väljendanud mulle oma muret. Praegusel kriitilisel silma­pilgul on tugev tunne, et Kirik on nagu laev ilma tüürita, mis selle põhjuseks ka pole; praegu on tähtsam kui kunagi varem oma usk läbi katsuda, omada head vaimulikku juhti ja anda usust vägevasti tunnistust,“ ütles kardinal Burke Hispaania usulisele nädala­lehele Vida Nueva.

Kardinal rõhutas, et austab paavsti ja tema ametit ega soovi, et tema sõnades nähakse paavstile vastu rääkimist. Ta avaldas toetust ka paavst Franciscuse soovile, et kirik läheks oma sõnumiga välja perifeeriasse, kuid lisas, et minna ei tule tühjade käte, vaid Sõna ja sakramendiga.

„Ma ei ütle, et paavst seda teeb, kuid on risk, et kultuurile [ühiskonnale] avanemist võidakse valesti tõlgendada. Usk ei saa kultuuriga kohaneda, vaid peab seda pöördumisele kutsuma. Me oleme kontra­kultuuriline liikumine, mitte populaarne liikumine,“ rääkis kardinal Burke.

OActive Imagektoobris Vatikanis peetud piiskoppide sinodil, kus arutati abielu ja perekonnaga seotud küsimusi, oli kardinal Burke üks konservatiivide eest­kõnelejatest.

Uudisteportaal BuzzFeed, millele kardinal Burke telefonitsi intervjuu andis, osundas tema sõnu, et paavst Franciscus on sellega kirikule „palju kahju teinud“, et jättis vaidlustes oma seisu­koha avalikult välja ütlemata.

Kardinal Burke teatas hiljem, et teda tsiteeriti valesti ja ta on paavstile lojaalne ja kuulekas.

Kuid kardinal rääkis portaalile BuzzFeed ka sellest, et ta viiakse oma praeguselt ameti­kohalt Apostelliku Signatuuri kõrgeima tribunali juhina üle teisele ameti­kohale (Malta rüütli­ordu patrooniks).

Raymond Burke juhtis Vatikani kõrgeimat kohtu­organit alates 2008. aastast, mil paavst Benedictus XVI ta sellele ameti­kohale määras. Kaks aastat hiljem ülendas paavst Benedictus ta kardinaliks.

Loe lähemalt siit, siit ja siit.

 

Vaata lisaks:

Vatikanis lõppes piiskoppide sinod, konservatiivne kardinal jäi kohast ilma (19.10.2014) 

 
< Eelmine   Järgmine >