Menu Content/Inhalt
Esileht
Meie Kirik


"Meil ei ole ei õpetuse ega usutalituste osas heaks kiidetud mitte ühtki asja, mis oleks vastuolus pühakirja või katoolse kristliku kirikuga."
(Augsburgi Usutunnistus)

UUDIS: Kirikujuhtide hinnangul jäi sisuline arutelu seoses kooseluseadusega pidamata
Autor: uudistetoimetus   
teisipäev, 14 oktoober 2014

Eesti aposteSample Imagellik administraator piiskop Philippe Jourdan tõdeb, et kooselu­seaduse vastu­võtmisele ei eelnenud sisulist arutelu pere­konna ja abi­elu üle ning et paljude inimeste, sh kirikute häält ei võetud üldse kuulda. Piiskop hoiatab, et kooselu­seadus võib olla alles esimene samm.

„Oleme näinud viimastel päevadel, kuidas, vaatamata paljude inimeste – muu­hulgas kõik kirikud ühiselt – pingutustele, et seletada perekonna sisu ja tähendust, riigi­kogu võttis vastu seaduse, mis paratamatult teeb raskemaks mõista sugude erinevuse ja abielu püsivuse olulisust perekonnas ning kasvamises,“ kirjutab Eesti katoliiklaste piiskop oma pöördumises.

„Aga me teame, et seadused kui inimeste valikud tulevad ja lähevad, aga Jumala Seadus, mida Kirik õpetab, on igavene. Ja kogemus näitab, kuidas suur enamus meie kaas­kodanikest soovib ikkagi oma südames sellist perekonda, mis toetuks mehe ja naise eluaegsele liidule,“ leiab piiskop Jourdan.

Edasises hoiatab piiskop, et kooselu­seadus võib olla alles esimene samm, kuid tegemist on sümptomiga, mitte põhjusega, milleks on perekonna institutsiooni kriis.

„Kui juuri ei ravita, pole lootust ravida sümptomeid. Need seadused, mida sageli suhteliselt väikesed ring­konnad suruvad peale, on sümptomid,“ jätkab piiskop Jourdan.

„Arvestades teiste Euroopa riikide kogemusega võib oodata, et lähi­aastatel tuleb ka meile terve rida uusi seadusi, millest kooselu­seadus on vaid esimene samm,“ hoiatab ta.

Pöördumise lõpus kutsub piiskop Philippe Jourdan üles andma abielu ja perekonna väärtustamisel isiklikku eeskuju: „Proovigem ravida juuri, see tähendab uuesti panna abielu ja pereelu oma elu ning lootuste keskmesse. Alustades endaga, sest keegi ei saa olla usutav, kui ta ise ei anna eeskuju.“

Kooseluseaduse vastuvõtmist ei toetanud ükski Eesti Kirikute Nõukogu liikmes­kirik.

Seaduse vastu­võtmisele eelnenud avalduses märkis Eesti Apostlik-Õigeusu Kiriku metropoliit Stefanus, et „meie kiriku­rahvas tunnetab valusalt, et järje­kindlalt on eiratud nende vastu­väiteid ning toimunud ei ole korralikku väitlust.“

 

Piiskop Philippe Jourdani pöördumine 

EAÕK pressiteade 

 
< Eelmine   Järgmine >