Menu Content/Inhalt
Esileht
Meie Kirik


"Meil ei ole ei õpetuse ega usutalituste osas heaks kiidetud mitte ühtki asja, mis oleks vastuolus pühakirja või katoolse kristliku kirikuga."
(Augsburgi Usutunnistus)

UUDIS: Kaks kolmandikku Eesti elanikest ei toeta homosuhete riiklikku tunnustamist
Autor: uudistetoimetus   
reede, 03 oktoober 2014

EestiSample Image elanike enamik ei pea homo­seksuaalseid suhteid moraalseteks, ei poolda sama­sooliste paaride riiklikku tunnustamist pere­konnana ega neile lapsendamis­õiguse andmist, selgub värskest uuringust.

TNS Emor viis uuringu läbi 16.–29. septembrini, küsitledes 1000 Eesti elanikku vanuses 15–74 eluaastat. Uuringu tellis Sihtasutus Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks.

Uuringust selgusid muuhulgas järgmised tõsiasjad:

  • Samasooliste paaride kooselu riiklikku tunnustamist pere­konnana ei poolda 67 ja pooldab 28 protsenti vastanutest.
  • Lapsendamisõiguse andmist sama­soolistele paaridele ei poolda 73 ja pooldab 21 protsenti.
  • Homoseksuaalseid suhteid ei nõustu moraalseks pidama 55, nõustub 35 protsenti.
  • Homoseksuaalsete suhete tutvustamist laste­asutuses õppe­kava osana ei pea õigeks 66, peab õigeks 29 protsenti.

Eesti juhtivpoliitikud, teiste seas president Toomas Hendrik Ilves ja peaminister Taavi Rõivas, on koosel­u­seaduse vastaseid süüdistanud ühiskonna lõhestamises ja viha külvamises.

„Ma ei saa kuidagi nõus olla Taavi Rõivasega, kes nimetas eile valitsuse pressi­konverentsil vihkajateks neid inimesi, kes ei ole nõus kooselu­seaduse läbi­surumisega või et nad ei pea homo­seksuaalseid suhteid moraalseks,“ ütles SAPTK juhatuse esimees Varro Vooglaid uuringu tulemusi meediale tutvustades.

„Kui niimoodi käitutakse, siis ei ole ühiskondlik diskussioon võimalik. Ühiskondlikes diskussioonides on normaalne, et inimestel on erinevad tõeks­pidamised ja see, kui kellelgi on teist­sugused veendumused kui minul, et anna põhjust tembeldada vihkajaks.“

„Me ei ole kunagi öelnud, et me peaksime inimeste eraelulisi suhteid ära keelama, meie küsimus on selles, kas neid suhteid peaks riiklikult tunnustama,“ lisas Vooglaid.

Pühapäeval, 5. oktoobril, kell 12.00 toimub Toompea lossi ees meele­avaldus perekonna ja demokraatia kaitseks. 7. ja 9. oktoobril toimub aga riigikogus kooselu­seaduse teine ja kolmas lugemine.

3. oktoobril saatis riigikogu liige Siim Kiisler (IRL) rahva­saadikute poole pöördunud murelikele kodanikele vastuse, kirjutades püüdlustest parlamendis takistada kooselu­seaduse eelnõu läbi­surumist:

„Kahjuks ei ole meid hetkel piisavalt. Piisavalt ei ole täna ka toetust Riigikogus, otsustamaks rahva­hääletuse läbi­viimist. Samas on kõhklevaid Riigikogu liikmeid ka täna veel mitmeid ja töö nende veenmiseks nii ühelt kui teiselt poolt jätkub.“

Loe uuringu kohta lähemalt: ERR, Postimees, Delfi. 

 
< Eelmine   Järgmine >