Menu Content/Inhalt
Esileht
Meie Kirik


"Meil ei ole ei õpetuse ega usutalituste osas heaks kiidetud mitte ühtki asja, mis oleks vastuolus pühakirja või katoolse kristliku kirikuga."
(Augsburgi Usutunnistus)

PRESSITEADE: Riigikogu ees tuleb suur meeleavaldus perekonna ja demokraatia kaitseks
Autor: uudistetoimetus   
esmaspäev, 22 september 2014

Pühapäeval, 5. oktoActive Imageobril kell 12.00 toimub Toom­peal Riigi­kogu ees “Meele­avaldus pere­konna ja demokraatia kaitseks”, et protesteerida kooselu­seaduse läbi­surumise püüdluste vastu. Meele­avalduse korraldajaks on SA Pere­konna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK).

Meeleavaldus kutsutakse kokku, kuna riigi­kogu ei ole teinud välja rohkem kui 45 000 inimese poolt all­kirjastatud petitsioonist “Kaitskem üheskoos perekonda!”, enam kui 10 000 inimese saadetud protesti­kirjast ega ka kõigi Eestis tegutsevate usu­ühenduste poolt väljendatud vastu­seisust kooselu­seaduse läbi­surumisele.

SAPTK juhatuse esimees Varro Vooglaid selgitas, et meele­avaldus on kodanike viimane võimalus seista vastu püüdlustele kooselu­seadust vastu rahva tahtmist läbi suruda ning pere­konna ja abi­elu tähendus olemuslikult ümber kujundada.

“Traditsiooniliste tõeks­pidamistega inimesi on järje­pidevalt sõimatud mitte ainult tagurlikeks, vaid ka homofoobideks, vihkajateks, sallimatuteks ning koguni putinistideks ja natsideks,” ütles Vooglaid ja lisas, et sellise alandamisega ei saa rahvas mingil juhul nõustuda.

“Usun, et Toompeale tuleb meelt avaldama väga palju inimesi mitmelt poolt üle Eesti, kes ei lepi kooselu­seaduse läbi­surumisega hoolimata tõsiasjast, et selle vastu­võtmist ei toeta mitte ühegi era­konna valijate enamus. See, mida me kooselu­seaduse läbi­surumise püüdlustes näeme, annab tunnistust ühiskonna lõhestamise püüdlusest ja sügavast demokraatia kriisist,” selgitas Vooglaid meele­avalduse tagamaid.

Meeleavalduse keskseks eesmärgiks on saata poliitikutele selge sõnum: rahva­esindajad peavad austama meie kultuurilisi traditsioone, perekonna ja abielu ideaale, põhi­seadust, rahva tahet ja demokraatia alus­põhimõtteid.

“See on meie maa ja meie riik, kus rahvas on kõrgeima riigi­võimu kandja. Me ei kavatse kellegi ega millegi ees lömitada, vaid nõuame, et rahva­esindajad teeniksid meie rahvuslikke huve ja näitaksid üles truudust ühiskonna alus­väärtustele,” selgitas Vooglaid.

Meeleavaldusele on oodatud koos pere­kondadega kõik inimesed sõltumata rahvusest, poliitilistest eelistustest, usu­tunnistusest või vanusest, kes peavad oluliseks, et meie ühis­konnas säilitataks ka riiklikul tasandil austus pere­konna, abi­elu ning nende aluseks olevate väärtuste vastu.

SAPTK rõhutab, et meele­avaldust püütakse korraldada pere­kondliku üritusena ning võimalikult väärikalt ja soliidselt. “Mõistame hukka kõik provokatsioonid, millega võidakse püüda luua vastupidist muljet,” võttis Vooglaid teema kokku ja lisas, et meele­avaldus lähtub mitte vihkamisest kellegi vastu, vaid armastusest selle suhtes, mis on ilus, tõene ja hea.

Eelmisel nädalal otsustas riigikogu õigus­komisjon, et kooselu­seaduse 2. ja 3. lugemine toimuvad vastavalt 7. ja 9. oktoobril ning seaduse vastu­võtmiseks ei ole tarvis isegi mitte 51 poolthäält.

 

Lisainfo:

Eesti keeles:

Varro Vooglaid

E-mail on kaitstud spämmirobotite eest, Javascript peab olema sisse lülitatud  

Mob 56 600 121

Vene keeles:

Maksim Rogalski

E-mail on kaitstud spämmirobotite eest, Javascript peab olema sisse lülitatud  

Mob 58 116 177

 

SAPTK pressiteade 

 
< Eelmine   Järgmine >