Menu Content/Inhalt
Esileht
Meie Kirik


"Meil ei ole ei õpetuse ega usutalituste osas heaks kiidetud mitte ühtki asja, mis oleks vastuolus pühakirja või katoolse kristliku kirikuga."
(Augsburgi Usutunnistus)

UUDIS: Algab teema-aasta "Kaheksa sajandit Maarjamaad"
Autor: uudistetoimetus   
teisipäev, 02 september 2014

Active ImageNeitsi Maarja sündimise püha eelõhtul, 7. septembril, avatakse Pirita kloostri vanas kirikus oikumeenilise vespriga teema-aasta „Kaheksa sajandit Maarjamaad“. Teema-aasta juhtmõte on neitsi Maarja lause Jeesuse kohta: „Tehke, mis Tema ütleb“.“

Teema-aasta veebilehel tutvustatakse Maarjamaa nime ajaloolist tausta ja kultuurilist tähendust järgmiselt:

„Kaheksa sajandit tagasi, aastal 1215 tutvustati üleilmsel kirikukogul Lateraanis siinseid alasid kui Maarjamaad.

Maarja nimi kõlab nii rahvalauludes kui ravimtaimedes, me kohtame selle nimega seotud paiku nii oma maad mööda rännates kui ka oma emakeele kõlades, ja muidugi paljude kirikute nimedes. Maarjamaa Rist on meie riigi kõrge autasu. Maarjamaa nimelugu meeles pidades mõelgem sellele, kuidas Maarjamaad edasi ehitada.

Maarjamaa teema-aasta juhtmõte on neitsi Maarja lause Jeesuse kohta: „Tehke, mis Tema ütleb“.“

7. septembril kell 18.00 algaval teema-aasta avavespril (õhtupalvusel) Pirita kloostri vanas kirikus kantakse ette helilooja Margo Kõlari uudisteos. Teenivad Eesti Kirikute Nõukogu liikmes­kirikute vaimulikud. Osalevad Raadio Laulu­stuudio Lastekoor, Püha Miikaeli Poiste­koor, Estonia Seltsi Segakoor, Credo-Allika kammer­koor, ansambel Heinavanker ja Eesti Kaitseväe Orkester. Dirigent on Mikk Üleoja.

Teema-aasta ürituste ja uudistega saab tutvuda siin.

 
< Eelmine   Järgmine >