Menu Content/Inhalt
Esileht
Meie Kirik


"Meil ei ole ei õpetuse ega usutalituste osas heaks kiidetud mitte ühtki asja, mis oleks vastuolus pühakirja või katoolse kristliku kirikuga."
(Augsburgi Usutunnistus)

UUDIS: Riigikogus korraldatakse kooseluseaduse teemal "esinduslik" propagandaüritus
Autor: uudistetoimetus   
kolmapäev, 20 august 2014

RiiActive Imagegikogus korraldatakse 27. augustil kooselu­seaduse teemal „arvamus­seminar“, kus abielust, perekonnast ja normaalsuse defineerimisest kõnelevad homoseksuaalid, kirikute suhtumisest aga teoloog, kes leiab, et Eesti kirikud peaksid oma seisu­kohti revideerima.

Arvamusseminari „Kooselu­seaduse tahud ja teravikud“ korraldab riigi­kogu õigus­komisjon.

Sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks juhataja Varro Vooglaidi hinnangul „piisab pilgu­heidust ürituse programmile [veendumaks], et neutraalsuse loori taha on peidetud mitte objektiivsuse taotlusest lähtuv akadeemiline üritus, vaid ilmselge propaganda­projekt, mille ainsaks tegelikuks eesmärgiks on kujundada kooselu­seaduse läbisurumise toestamiseks soosivamat avalikku arvamust.“

Näiteks teemablokis „Perekond ja õigusruum“ kõneleb jurist Sven Veltmann, kes Vooglaidi sõnul määratleb end homo­seksuaalina ja on kooselu­seaduse tuline toetaja. 

Teemablokis „Perekond ja ühiskond“ kõnelevad abielust, perekonnast ja normaalsusest samuti end homo­seksuaalidena määratlevad aktivistid Christian Veske ja Marianne Meiorg.

Kirikute ja religiooni rollist ning sallivusest kristlikus käsitlusest peab ettekande Tartu ülikooli usuteaduskonna Vana Testamendi ja semitistika dotsent Urmas Nõmmik, kes on varem koos EELK vaimuliku Jaan Lahega avaldanud artikli „Homoseksuaalsus Piiblis“.

Usuteadusliku Ajakirja 2011. aasta numbris ilmunud artiklis märkisid Nõmmik ja Lahe, et „Eesti kirikutel on aeg küsida, kas ei peaks ka Piibli ajalooliselt ja sotsio­kultuuriliselt tingitud arusaamu homo­seksuaalsusest hakkama ületama“.

SAPTK juhataja Varro Vooglaid palub riigikogu õiguskomisjoni esimehel Neeme Suurel selgitada, miks kutsuti ettekandeid pidama just need inimesed, kes on väljendanud oma toetust kooselu­seadusele või kes on homoseksuaalid.

„On väga kahetsusväärne, et Teie juhtimisel parlamendis sellised manipulatsioonid aset leiavad, sest sellega kahjustate mitte ainult iseenda, vaid ka Riigikogu mainet ning kahandate suurte sammudega väga paljude inimeste usku meie poliitilise ladviku valmidusse ja soovi austada demokraatliku riigi­korralduse ideaale Eesti Vabariigis,“ kirjutab Vooglaid õigus­komisjoni esimehele saadetud kirjas.

Loe lähemalt siit.

 
< Eelmine   Järgmine >