Menu Content/Inhalt
Esileht
Meie Kirik


"Meil ei ole ei õpetuse ega usutalituste osas heaks kiidetud mitte ühtki asja, mis oleks vastuolus pühakirja või katoolse kristliku kirikuga."
(Augsburgi Usutunnistus)

UUDIS: Paavst seadis eeskujuks Korea märtrite ohvrimeelsuse ja tunnistuse
Autor: uudistetoimetus   
pühapäev, 17 august 2014

Active ImageUmbes 800 000 inimest tuli laupäeval, 16. augustil, Soulis vabaõhu­missale, et tervitada Lõuna-Koreasse saabunud paavst Franciscust. Missal kuulutas paavst õndsaks 124 märtrit, tuues ees­kujuks nende ohvri­meelsuse.

Tegemist on 18.–19. sajandil hukatud Korea katoliiklastega. Sel ajajärgul püüdsid võimud Korea pool­saart lääne mõjudele sulgeda.

„Nad olid valmis tooma suuri ohvreid ja laskma endilt võtta kõik, mis neid Kristusest lahutas – omandi ja maa, prestiiži ja au –, sest nad teadsid, et Kristus on nende ainus tõeline aare,“ kõneles paavst Franciscus oma jutluses.

„Nad panevad meid mõtlema sellele, mille nimel, kui üldse, oleme meie valmis surema.“

Neljapäevasel kohtumisel Lõuna-Korea katoliku piiskoppidega manitses paavst Franciscus mitte tuginema niivõrd efektiivsele juhtimisele, planeerimisele ja äri­maailmast üle võetud organisatsioonilistele mudelitele ja püüdlusele olla edukas, vaid kriteeriumidele, mida Jeesus evangeeliumis esile toob.

„Te olete märtrite lapsed, nende kangelasliku kristliku tunnistuse pärijad,“ rõhutas paavst Lõuna-Korea kiriku­juhtidele.

Paavst Franciscus tõstatas oma visiidi käigus perekonna­elu kaitsmise küsimuse, kutsudes kristlikke kogukondi „perekonna­elu suure kriisi ajastul“ kaasa aitama, et pered ja abielu­rahvas võiksid täita oma kohust nii Kirikus kui ühiskonnas. Paavst külastas ka üht kalmistut, kus palvetas abordi läbi tapetud laste eest.

Kui 1960. aastal oli Lõuna-Koreas kristlasi vaid kaks protsenti, siis 2010. aastaks oli nende osakaal tõusnud 30 protsendini.

2013. aasta andmeil elas Lõuna-Korea 5,4 miljonit katoliiklast, kes moodustavad 10,7 protsenti riigi elanik­konnast (50,2 miljonit). Katoliku kirik soovib, et aastaks 2020 tõuseks katoliiklaste osakaal 20 protsendini elanikest.

Lõuna-Korea kristlastest on umbes 63 protsenti protestandid ja 37 protsenti katoliiklased.

Katoliku kirikul on Lõuna-Koreas 1673 kogudust ja 843 pastoraalset keskust, 35 piiskoppi ja 4261 preestrit. Kirikule peab ülal sadu koole, haiglaid, varjupaiku jms asutusi.

Kwangju seminari õppejõu isa Vincent Ri sõnul mängib religioon korealaste elus suurt rolli:

„Korealased on uhked, et neid peetakse religioosseteks. Isegi tudengite ja intellektuaalide seas puudub laialt levinud usu­vastane või ateistlik hoiak, mida võib kohata kõikjal Euroopas. Religioon on meie inimeste elu keskmes ja see on iidne traditsioon, mida majanduslik või tehnoloogiline areng ei ole kõrvale tõrjunud – vastupidi, on selle hoopis tugevamaks teinud.“

Fotol: Jeonju linnas asuv Jeondongi katedraal.

 

Vaata lisaks:

Kirik kasvab: Hiinas ja Lõuna-Koreas ristiti ülestõusmispühal kümneid tuhandeid (29.04.2012)

 
< Eelmine   Järgmine >