Menu Content/Inhalt
Esileht
Meie Kirik


"Meil ei ole ei õpetuse ega usutalituste osas heaks kiidetud mitte ühtki asja, mis oleks vastuolus pühakirja või katoolse kristliku kirikuga."
(Augsburgi Usutunnistus)

UUDIS: Kooseluseaduse läbisurumist aitab rahastada tuntud homoseksuaalne ärimees
Autor: uudistetoimetus   
neljapäev, 31 juuli 2014

TradiActive Imagetsioonilise peremudeli kaitsjaid maruliselt materdanud Eesti Päevaleht teatab, et kooselu­seaduse läbi­surumise toetuseks palkas tuntud homo­seksuaalne meele­lahutus­ärimees Peeter Rebane suhte­korraldus­firma KPMS, mis on tegelenud „positiivse kommunikatsiooniga“.

Ettevõtja Peeter Rebane ei varja, et on homo­seksuaal. Meedia teatel soetas Rebane endale Londonisse teise kodu, kuna Eestis tundvat ta end vähem­tähtsa kodanikuna – põhjuseks asjaolu, et sama­soolised ei saa siin abielluda ega lapsendada (vt siit).

Suhtekorraldusfirma KPMS üks omanikke Henri Käsper eitas, et tehakse kampaaniat seaduse vastu­võtmise poolt, kuid möönis arutelusid ja koos­tööd seaduse tulise pooldaja Peeter Rebasega.

Kooseluseaduse „positiivse kommunikatsiooni“ korraldamisel olevat tehtud rahalisi kulutusi suuruses mõni tuhat eurot, mida Käsperi sõnul ei andvat võrreldagi seaduse vastaste käsutuses olevate summadega.

 

Salapärane pressiüritus

„Aitasime mõned kuud tagasi kokku kutsuda ja korraldada ühte pressi­üritust ning pärast seda oleme meedias toimuval silma peal hoidnud,” tunnistas Käsper, viidates aprilli­kuisele pressi­üritusele, kus ajakirjanikele tutvustati kooselu­seadust ja pärast seda toimus arutelu.

EPL ei täpsusta, mis laadi „pressi­üritusega“ oli tegemist. Sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK) juhataja Varro Vooglaidi hinnangul võidi sellel üritusel ajakirjanikke instrueerida, kuidas teemat meedias kajastada tuleb.

„See tähendab lahti­mõtestatult ilmselt seda, et ajakirjanikele tehti selgeks, mil viisil kooselu­seaduse läbi­surumisele kaasa aidata (milliseid argumente kasutada, kuidas vastaseid demoniseerida, kuidas hoiduda kooselu­seaduse läbi­surumise protsessi kohta kriitiliste küsimuste esitamisest jne) ning hilisem „silma peal hoidmine“ seisneb ilmselt meedia­kajastuse suunamises sobilikul viisil,“ kirjutas Vooglaid Facebooki lehel „Kaitskem ühes­koos perekonda“.

„Nüüd võiks hakata rääkima ka sellest, milliste välja­annete ajakirjanikud ja kes nimeliselt osalesid sellel Peeter Rebase tellimusel töötava suhte­korraldus­büroo KPMS poolt korraldatud „pressi­üritusel“, kus ajakirjanikele kooselu­seaduse kajastamiseks juhtnööre jagati,“ jätkas Vooglaid.

„Ütelgem ausalt välja, kas seal osalesid Eesti Päevalehe, Delfi, Eesti Ekspressi, Postimehe, ERRi ja Õhtulehe ajakirjanikud? Kes täpsemalt? Kas ka arvamus­toimetuste liikmed? Peatoimetajad? Kas nimetatud välja­annete juhtidel/omanikel on KPMS-iga antud küsimusega seonduvalt lähemaid suhteid? Milliseid? Kas üritusel osales ka poliitikuid? Kui osales, siis kes? Või on poliitikutele korraldatud eraldi üritus? Või on nendega suheldud eraviisiliselt? Milles KMPS-i poolne selgitus­töö seisnes? Kas jagati kätte mingis vormis instruktsioonid selle kohta, kuidas kooselu­seadusega seonduvat kajastada? Kas saaks ehk need instruktsioonid lehes ära trükkida ja avalikkusele teatavaks teha? Jne, jne, jne. Andke tuld, head uurivad ajakirjanikud!“

 

Kas riigikogu liikmetele on makstud raha?

Riigikogu liige ja kooselu­seaduse vastane Peeter Võsa (Kesk­erakond) usub, et SAPTK rahastamise läbi­paistvuse kahtluse alla seadmise abil püüti lihtsalt tähelepanu kõrvale juhtida.  

„Ühesõnaga kohe, kui Varrot hakati raha omamises süüdistama, veendusin lõplikult selles, milles enne olin kahelnud – osa Riigi­kogu liikmeid on võtnud vastu väga suuri summasid sula­raha, et aidata soo­neutraalse kooselu­seaduse eelnõul ka seaduseks saada,“ vahendab ülal viidatud Facebooki lehekülg Võsa kommentaari.

Samal lehel on esitatud järgmised küsimused, mis ootavad vastamist:

  • Kui suures mahus on suhte­korraldus­firma KPMS raha saanud?
  • Kuidas on asjasse segatud Ekspress Grupp ja selle väljaanded?
  • Millistele kooselu­­seadust edendavatele jõududele (peale Peeter Rebase) on KPMS oma teenuseid ja abi osutanud ning kui suur on selle projekti eelarve?
  • Millised sidemed on KPMS-i või mõne teise suhte­korraldus­firmaga kooselu­seadust toetavatel ja seda läbi suruvatel erakondadel ja poliitikutel nagu Valdo Randpere, Imre Sooäär ja justiits­minister Andres Anvelt, kelle abikaasa töötab EPL-is?

Loe lähemalt siit ja siit.

 

Vaata lisaks:

Veiko Vihuri: Täna toetad perekonda, homme reedad kodumaa (26.07.2014)

Eesti Päevaleht: Varro Vooglaid on seotud Ukraina separatistide juhtidega (26.07.2014) 

Eesti propagandakanalid süüdistavad SAPTK-d seotuses Putini lähikondlasega (24.07.2014)

 
< Eelmine   Järgmine >