Menu Content/Inhalt
Esileht
Meie Kirik


"Meil ei ole ei õpetuse ega usutalituste osas heaks kiidetud mitte ühtki asja, mis oleks vastuolus pühakirja või katoolse kristliku kirikuga."
(Augsburgi Usutunnistus)

UUDIS: Anglikaanide juht loodab, et suhted oikumeeniliste partneritega ei halvene
Autor: uudistetoimetus   
kolmapäev, 30 juuli 2014

Canterbury peActive Imageapiiskop Justin Welby saatis Inglismaa Kiriku oikumeenilistele partneritele kirja, väljendades lootust, et üld­sinodi otsus lubada naisi piiskopiks ordineerida ei halvenda suhteid oikumeeniliste partneritega.

Juuli keskel saadetud kirjas selgitab Welby, et Inglismaa Kiriku vaimulik amet on nüüd avatud kõigis astmeis võrdselt nii meestele kui naistele ning need, kes kirikus töötavad, peavad mõistma, et niisugune on kiriku otsus.

Welby sõnul jäetakse vähemusele, kes teoloogilistel põhjustel ei tunnista nais­piiskoppe ja nais­preestreid, koht kiriku elus ja struktuurides ning tagatakse nende pastoraalne ja sakramentaalne teenimine.

„Mõned meiega osaduses olevad vennas­kirikud jagavad rõõmu koos nendega Inglismaa Kirikus, kes tervitavad arengut nais­piiskoppide osas,“ kirjutab peapiiskop Welby.

„Kuid me oleme samuti teadlikud, et mitmed meie oikumeenilised partnerid võivad näha selles veel üht takistust teel täieliku osaduse poole. Siiski on seda, mis meid ühendab, palju rohkem, ja ma palvetan, et sõprus­sidemed kestavad ja et meie arusaam üksteise traditsioonidest süveneb.“

„Viimaks on mulle selge, et kuigi meie teoloogiline dialoog kohtab uusi välja­kutseid, on meie tänases maailmas sellegi poolest nii palju muret­tekitavaid asju, et meie ühine tunnistus evangeeliumist on tähtsam kui kunagi varem.“

Inglismaa Kiriku üldsinod langetas otsuse nais­piiskoppide kohta 14. juulil.

Roomakatoliku kiriku esindaja sõnul kujutavad nais­piiskopid endast täiendavat takistust kiriku ühtsuse taastamisele. Vene Õigeusu Kirik aga teatas, et kõne­alune otsus välistab teoreetilise võimalusegi tunnustada anglikaani hierarhia apostlikku järjepidevust.

Loe lähemalt siit.

 

Vaata lisaks:

VÕK: anglikaani hierarhia tunnustamise võimalus on nüüd täielikult välistatud (16.07.2014)

Katoliku kirik: anglikaanide otsus on uus takistus teel kirikliku ühtsuse poole (15.07.2014)

Progressi võidukäiku ei peata: Inglismaa Kirik avas naistele tee piiskopiametisse (14.07.2014)

 
< Eelmine   Järgmine >