Menu Content/Inhalt
Esileht
Meie Kirik


"Meil ei ole ei õpetuse ega usutalituste osas heaks kiidetud mitte ühtki asja, mis oleks vastuolus pühakirja või katoolse kristliku kirikuga."
(Augsburgi Usutunnistus)

UUDIS: Progressi võidukäiku ei peata: Inglismaa Kirik avas naistele tee piiskopiametisse
Autor: uudistetoimetus   
esmaspäev, 14 juuli 2014

Inglismaa KirActive Imageiku üld­sinod hääletas 14. juulil üle­kaalukalt nais­piiskoppide ametisse lubamise poolt. Esimene nais­­piiskop määratakse ametisse ilmselt juba enne jõule.

Canterbury peapiiskop Justin Welby tõotas, et kirikus leidub ruumi ka nais­vaimulikke mitte­tunnustavatele traditsionalistidele.

„Kui rõõmus ma nende hääletus­tulemuste üle ka poleks, mõtlen ma siiski ka nendele meie Kirikus, kelle jaoks on see tulemus raske ja kurvastav,“ ütles Welby.

„Täna on Jumala õnnistuse ja kingituse aeg ja seega aeg suure­meelsuseks. Ei ole nii, et võitja võtab kõik, vaid on aeg liikuda ühes­koos armastuses edasi nagu üks pere.“

Inglismaa Kiriku üldsinodis ehk kiriku­kogus hääletatakse eraldi piiskoppide, vaimulike ja ilmikute kojas. Olulistes küsimustes tuleb igas kojas leida vähemalt kahe kolmandiku saadikute toetus. 2012. aastal jäi nais­piiskoppide eel­nõu vastu võtmata tänu vajaliku toetuse puudumisele ilmikute kojas.

Väljaande The Guardian teatel hääletasid endiselt nais­piiskoppide vastu konservatiivsetest evangelikaalidest ilmik­saadikud, kes tegid seda ka 2012. aastal, kuid teatud leppimine oli aset leidnud anglo­katoliiklaste ridades.

Anglokatoliikliku Püha Wilfridi ja Püha Hilda Ühingu piiskoppide nõukogu avaldas kahetsust uue takistuse pärast, mida otsus naisi piiskopiks pühitseda kristliku kiriku ühtsuse taastamise jaoks tähendab, kuid väljendas samas heameelt, et Inglismaa Kirik arvestab nende teoloogilist positsiooni (vt siit).

The Guardiani kolumnisti Andrew Browni hinnangul tugevnevad Inglismaa Kirikus liberaalsed hoiakud, millest tunnistab vastuseisu kahanemine nii nais­piiskoppidele, homo­abieludele kui eutanaasiale.

Brown viitab küsitlustele, mille kohaselt lükkavad kiriku ilmik­liikmed üha enam tagasi kiriku õpetusliku autoriteedi ja teevad otsuseid omaenda moraalsete tõeks­pidamiste alusel.

Loe lähemalt siit, siit ja siit.

 

Vaata lisaks:

Inglismaa Kirikul naispiiskoppide ametisse nimetamisega hirmus tuli takus (18.01.2014)

Sergei Hudijev: Naispiiskoppidest ja õpetuse allikatest (26.11.2013)

Tuleb välja, et naispiiskoppidele panid tee kinni kirikukogu naissaadikud (26.11.2012)

Canterbury peapiiskop: naispiiskopid maha hääletanud kirik kaotas ühiskonna silmis usaldusväärsuse (21.11.2012)

Inglismaa Kiriku kirikukogu hääletas naispiiskoppide vastu (20.11.2012)

 
< Eelmine   Järgmine >