Menu Content/Inhalt
Esileht
Meie Kirik


"Meil ei ole ei õpetuse ega usutalituste osas heaks kiidetud mitte ühtki asja, mis oleks vastuolus pühakirja või katoolse kristliku kirikuga."
(Augsburgi Usutunnistus)

UUDIS: Mika Tuovinen: ristiusu keskmes ei ole ligimesearmastus, vaid Jumala tegu meie heaks
Autor: uudistetoimetus   
pühapäev, 06 juuli 2014

SoActive Imageome Rahvamisjoni juht Mika Tuovinen tõdes misjoni­seltsi päevadel kõneledes, et Piibli autoriteedist lahti­ütlemisel on taga­järjed ning et sugugi mitte kõik, mida kirikus täna­päeval kuulutatakse, ei ole Piibliga kooskõlas.

Mika Tuovinen rõhutas, et Piibel on selge ja usaldus­väärne, kuna Jumal ei taha inimest eksitada.

„Kantslist ei öelda: „Kuulgem, mida apostel Paulus arvab Jumalast“ või „Kuulgem, mis Markusele kord pähe tuli“. Ei, me ütleme, et kuuleme Jumala sõna,“ ütles Tuovinen.

Rahvamisjoni juht tuletas meelde Soome kiriku­seadustiku esimest paragrahvi, mille kohaselt kirik usub, õpetab ja tunnistab, et „Vana ja Uue Testamendi prohvetlikud ja apostlikud kirjad on ainsaks reegliks ja juht­nööriks, millest tuleb juhinduda ning mille järgi tuleb vaagida ja hinnata kõiki õpetusi ja õpetajaid.“

„Kas seda saaks veel selgemini öelda?“ küsis Tuovinen, lisades, et sugugi mitte kõik, mida kirikus kuulutatakse, ei peaks taolist hindamist vastu.

Rahvamisjoni juht nentis, et Pühakirja autoriteedist loobumisel on tagajärjed – kui Piibel kaotab oma tähenduse, muutub arusaam Jumalast ja inimesed loovad Jumalast oma ettekujutuse, mis on sageli Piibliga vastuolus.

Piibli autoriteedi murenemine on muutnud ka arusaama abielust.

„Jumal seadis abielu ühe mehe ja ühe naise vaheliseks liiduks,“ rõhutas Tuovinen. „Meie kiriku õpetuses ja kõigis ametlikes dokumentides öeldakse seda täie selgusega. Surve abielu muutmiseks millekski muuks on tugev, kuid meil tuleb püsida selles, mida Piibel ka selle kohta ütleb.“

Mika Tuovinen tuletas meelde, et ristiusu keskmes ei ole ligimese­armastus või muud inimlikud teod, vaid Jumal ja see, mida Ta meie heaks on teinud.

Loe lähemalt siit.

 

Vaata lisaks:

Soome Rahvamisjoni juht kutsub kirikut kindlaks jääma traditsioonilisele õpetusele (06.07.2014)

 
< Eelmine   Järgmine >