Menu Content/Inhalt
Esileht
Meie Kirik


"Meil ei ole ei õpetuse ega usutalituste osas heaks kiidetud mitte ühtki asja, mis oleks vastuolus pühakirja või katoolse kristliku kirikuga."
(Augsburgi Usutunnistus)

UUDIS: Käsk kõrgemalt? Homokooselu seaduse menetlemine jätkub rahvale vilistades
Autor: uudistetoimetus   
neljapäev, 19 juuni 2014

RActive Imageiigikogu otsustas „ööistungil“ kõigi Eesti kirikute ja kümnete tuhandete inimeste otsustavale protestile vaatamata jätkata homo­paaride koos­elu käsitleva eelnõu menetlemist.

Eel­nõu tagasi­lükkamise poolt hääletas 32, vastu 45 saadikut. Kuidas kohal­ viibinud riigi­kogu liikmed hääletasid, seda võib vaadata siit.

Eelnõu algatajate seas olnud Keskerakonna fraktsiooni liige Aivar Riisalu on eri pooltelt saadud vastu­kaja tõttu hakanud kahtlema, kas homo­seaduse jõuga läbi­surumine on ikka kõige õigem.

„Ja selletõttu ma küsin, kas järsku ei oleks mõistlik seda küsimust viia ikkagi laiemale pinnale ja korraldada referendum, nagu väga paljud kirjutajad ütlevad, et paneme selle siis üld­rahvalikule arutelule,“ rääkis Riisalu (vt siit).

„Ma tunnistan ausalt ja otse, et ma tahaksin praegu aknast välja hüpata ja põgeneda!“ lisas rahva­saadik.

Kooseluseaduse eelnõu muudatus­ettepanekute esitamise tähtajaks määrati 12. september kell 16.

Kooselu­seaduse vastased on nördinud eelnõu läbisurumiseks ette võetud manipulatsioonide pärast ning sellest, et tuhandete inimeste arvamust lihtsalt eiratakse. Liiguvad kuuldused saadikute jõhkrast survestamisest, et nad nõustuksid homo­seadusega, samuti oletatakse, et teatud välis­riigid on andnud Eesti poliitikutele „suuniseid“.

„Muu hulgas kuulsime mitmetelt poliitikutelt jahmatavaid lugusid selle kohta, kui räigete meetoditega survestatakse neid kooselu­seadusele toetust avaldama,“ teatab Facebooki lehe­külg „Kaitskem üheskoos perekonda“, mille taga on Sihtasutus Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (vt siit).

Ka Eesti juhtivad meedia­väljaanded ja Rahvus­ringhääling on kooselu­seadusega seotud debatti kajastanud era­poolikult, eelistades avaldada eelnõu pooldajate seisukohti ja halvustades varjamatult traditsioonilise perekonna kaitsjaid.

See asjaolu sundis Postimehe vanem­toimetajat Priit Pulleritsu oma blogis kirjutama:

„Eesti ajakirjandus on millegipärast valinud poole. Ma ei tea, miks. [---] Eesti ajakirjandus paistab tegema kõik, et keegi ei saaks kriitilisi küsimusi tõstatada. Kooselu­seaduse üle peetavas debatis on Eesti ajakirjandus näidanud end putinliku propaganda­vahendina.“

SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks esindajad on samas lubanud jätkata võitlust abielu ja perekonna ümberdefineerimise vastu.

 

Vaata lisaks:

Maruste: me ei muuda abielu! Randpere: homoabielud tulevad, see tehakse ära! (19.06.2014)

Homokooselu seaduse läbisurumine Riigikogus jätkub erakordse jõhkrusega (09.06.2014)

 
< Eelmine   Järgmine >