Menu Content/Inhalt
Esileht
Meie Kirik


"Meil ei ole ei õpetuse ega usutalituste osas heaks kiidetud mitte ühtki asja, mis oleks vastuolus pühakirja või katoolse kristliku kirikuga."
(Augsburgi Usutunnistus)

UUDIS: Kolm religiooni, sama Jumal? Berliini rajatakse "House of One"
Autor: uudistetoimetus   
esmaspäev, 09 juuni 2014

Berliini PActive Imageeetri platsile on kavas rajada juutide, kristlaste ja moslemite ühine palve- ja õppe­hoone „House of One“. Ainu­laadse projekti eesmärk on edendada diskussiooni ja anda võimalust üksteist tundma õppida.

Palve- ja õppehoone rajavad kolme usundi esindajad ühes­koos, kuid oma identiteedist loobumata. Kavandajate nägemuse kohaselt peab „House of One“ olema avatud kõigile inimestele, sõltumata nende religioonist, rahvusest või nahavärvist.

Hoonesse tehakse eraldi ruumid nii kirikule, sünagoogile kui mošeele, kuid need on kavandatud nii, et eri usundite palveruumid avanevad ühisesse dialoogi- ja õppekeskusesse.

Väidetavalt ei eirata kolme religiooni erinevusi ja teoloogilisi vastuolusid, kuid samas ei mängita neid üksteise vastu välja.

Rajatise planeerimine algas aastal 2008, partneriteks on Berliini juudi kogudus, Abraham Geigeri kolleegium, Kultuuride­vahelise Dialoogi foorum ning evangeelse kiriku Püha Peetruse ja Maarja kogudus.

Palve- ja õppehoone initsiatiivi võib toetada igaüks – alates 3. juunist võib kus tahes maailma paigas annetada interneti teel kümme eurot maksvaid ehituskive.

Vaata lähemalt siit, hoone kavandit võib näha siit.

 

 
< Eelmine   Järgmine >