Menu Content/Inhalt
Esileht
Meie Kirik


"Meil ei ole ei õpetuse ega usutalituste osas heaks kiidetud mitte ühtki asja, mis oleks vastuolus pühakirja või katoolse kristliku kirikuga."
(Augsburgi Usutunnistus)

UUDIS: Narkootikume tarvitab iga kolmas abiturient. Aitab moraalist, anname rahule võimaluse?
Autor: uudistetoimetus   
kolmapäev, 04 juuni 2014

Politsei- ja piiActive Imagerivalve­ameti tellitud uuringu järgi on iga kolmas Eesti gümnaasiumi lõpu­klassi õpilane tarvitanud narkootikume, seal­juures enamik neist kanepi­tooteid. Liberaalse arvamuse kohaselt peaks riik moraliseerimise ja hirmutamise asemel kanepi legaliseerima.

Uuringust selgus ka see, et narkootikume ei proovi vaid gümnaasiumi­õpilased. Iga kümnes 8. klassi õpilane on narkootikume tarvitanud ühe korra või korduvalt, kusjuures eesti keelt ema­keelena kõnelevad lapsed poole rohkem kui muu­keelsest perekonnast pärit õpilased, vahendab Postimees.  

Tervise Arengu Instituudi osakonna­juhataja Aljona Kurbatova sõnul avaldab noortele mõju ühiskonna üldine suhtumine ja narkootikumide kätte­saadavus.

„Viimasel ajal on avalikkuses räägitud, et kanep justkui ei olegi ohtlik. Noored on väga vastu­võtlikud sellistele signaalidele,“ ütles Kurbatova.

Maikuu keskel kutsus Euroopa parlamenti kandideerinud poliitik Silver Meikar üles kanepit legaliseerima, sest tema hinnangul ei anna narkootikumide vastane võitlus soovitud tulemust.

„Sõda narkootikumide vastu on läbi kukkunud. Teaduslikel uuringutel ja teiste riikide kogemusel, mitte moraliseerimisel ja hirmutamisel põhinev narkopoliitika on meie riigi sisejulgeoleku küsimus,“ kirjutas Meikar. „Aitab petitsioonidest! Anname rahule võimaluse.“

Aasta alguses vahendas ERR-i uudiste­portaal saates „Pealtnägija“ kõlanud informatsiooni, et Eestis on üha enam laps­narkoärikaid. Õpilased mitte ainult ei tarbi uimasteid üha nooremas eas, vaid on ka hakanud meele­mürke müüma.

Loe lähemalt siit (Postimees), siit (Silver Meikari artikkel) ja siit (ERR-i uudis).   

 

Vaata lisaks:

Uhke Eesti üle ehk uue aasta hundijuttu (14.01.2014) 

 
< Eelmine   Järgmine >