Menu Content/Inhalt
Esileht
Meie Kirik


"Meil ei ole ei õpetuse ega usutalituste osas heaks kiidetud mitte ühtki asja, mis oleks vastuolus pühakirja või katoolse kristliku kirikuga."
(Augsburgi Usutunnistus)

UUDIS: 1700 aastat hiljem: aastal 2025 meenutatakse Nikaias esimest kirikukogu
Autor: uudistetoimetus   
pühapäev, 01 juuni 2014

KonstantActive Imageinoopoli patriarh Bartholomeos ütles pärast kohtumist Rooma paavst Franciscusega Jeruusalemmas, et mõlemad kiriku­pead kutsuvad aastal 2025 korraldama oikumeenilist kohtumist Nikaias, esimese üld­kirikliku kiriku­kogu toimumis­paigas.

„Me otsustasime pärandada endale ja oma järel­tulijatele kohtumise Nikaias aastal 2025, et tähistada ühes­koos pärast 1700 aastat esimest tõeliselt oikumeenilist kirikukogu, kus kuulutati välja Usutunnistus,“ ütles patriarh Barholomeos.

Aastal 325 toimus Nikaias esimene oikumeeniline (üld­kiriklik) kiriku­kogu, kus võeti vastu Nikaia usu­tunnistus selle esialgsel kujul. Kiriku­kogul osales rohkem kui 300 piiskoppi Rooma impeeriumi ida- ja lääne­osast ning selle ees­istujaks oli keiser Constantinus.

Nikaia tänapäevane nimi on Iznik ja see asub umbes 130 kilo­meetri kaugusel Istanbulist (Konstantinoopolist).

Patriarh Bartholomeose sõnul jätkub ortodokside ja katoliiklaste dialoog sügisel Jeruusalemmas, kui toimub ühis­komisjoni järje­kordne koosolek.

„Jeruusalemm on Jumala ja inimese vahelise dialoogi paik, maa, koht, kus Jumala Logos sai lihaks. Meie eel­käijad [paavst] Paulus VI ja [patriarh] Athenagoras valisid selle kohaks, kus murda vaikimine, mis oli sajandeid kestnud kahe vennas­kiriku vahel,“ ütles Bartholomeos.

Loe lähemalt siit.

 

Vaata lisaks:

50 aastat hiljem: paavst ja patriarh kohtusid taas Jeruusalemmas (26.05.2014)

Ortodokside suur ja püha üleilmne sinod toimub 2016. aastal (10.03.2014)

 

 
< Eelmine   Järgmine >