Menu Content/Inhalt
Esileht
Meie Kirik


"Meil ei ole ei õpetuse ega usutalituste osas heaks kiidetud mitte ühtki asja, mis oleks vastuolus pühakirja või katoolse kristliku kirikuga."
(Augsburgi Usutunnistus)

REPLIIK: Otsustage ära, kes ma olen!
Autor: Illimar Toomet   
laupäev, 31 mai 2014

OtsusActive Imagetage ükskord ära, kes ma olen. Kas ma olen „homo­foob“ või „viha­õhutaja“? Mida ma rohkem vajan, haiglat või vanglat? Või vangla­haiglat? Saage aru, minu lähedastel, kolleegidel ja naabritel oleks hea teada, kuidas minusse suhtuda.

Otsustage ükskord ära, kas ma olen „heteroseksuaalne“ või hoopis „oma homo­seksuaalseid tunge allasuruv“ mees. Ma saan aru, et esimene neist on praegu out ning parem on sellega kappi minna ja sinna jäädagi. Ma saan aru, et teine on in ning praegu on ülim aeg kapist välja tulla ja olla lõpuks mina ise.

Otsustage ükskord ära, kes ma olen. Kuu aega tagasi kirjutas Eesti Päevaleht, et minu­taolised on „putinlased“, tänane Delfi pealkirjastas sama ajalehe artikli viitega, et minu­taolised „homofoobid tahavad Eestist teha natsiriiki“. Olen ma siis nats või putinlane? Tunnen end nagu Vjatšeslav Tihhonov aka Max Otto von Stirlitz aka Maksim Issajev, kellel aegajalt olevat peo­järgsetel hommikutel olnud orienteerumis­raskusi.

Kas tõesti on raske aru saada, kes ma olen? Minu vaadetes, mille alusel mind kord ühte, kord teise rühma liigitatakse, ei ole ju midagi erilist ega uut. Seda võib leida kogu planeedilt. Juba aasta­tuhandeid. Kas tõesti on siis nii raske aru saada, kes ma olen? Otsustage juba ükskord ära.

 
< Eelmine   Järgmine >