Menu Content/Inhalt
Esileht
Meie Kirik


"Meil ei ole ei õpetuse ega usutalituste osas heaks kiidetud mitte ühtki asja, mis oleks vastuolus pühakirja või katoolse kristliku kirikuga."
(Augsburgi Usutunnistus)

MEEDIAST: Riigikogulased ja liberaalne meedia peavad kodanike "ebasobivat" protesti spämmiks
Autor: toimetus   
neljapäev, 29 mai 2014

SihtActive Imageasutuse Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks algatatud protesti­kirjade kampaania kooselu­seaduse vastu on meedias liigitatud spämmimiseks ehk rämps­kirjade saatmiseks. SAPTK kahtlustab, et keegi on andnud ka korralduse, et „rämps­arvamus“ rahva­saadikuteni ei jõuaks.

„Saadikuile on lähetatud juba ligi 200 000 e-kirja, tulva peatamiseks midagi ette võtta ei saa,“ kurdetakse 29. mail Eesti Päevalehes avaldatud artiklis. „Oma sõnumi levitamiseks võttis sihtasutus ette riigikogulaste post­kastidesse spämmi saatmise.“

Reedel, 23. mail, algatas SAPTK protestikirjade aktsiooni kooseluseaduse vastu. Ühe võimalusena saavad kodanikud sihtasutuse veebilehel lisada eelnevalt koostatud protesti­kirjale oma nime ja saata see oma e-posti aadressilt igale riigikogu liikmele. 29. mai kesk­päevaks oli seda võimalust kasutanud 2162 kodanikku, kes saatsid riigi­kogu liikmetele kokku 218 362 e-kirja.

Riigikogu liige ja kooselu­seaduse toetaja Valdo Randpere ei pea kodanike arvamust mikski ja liigitab SAPTK veebilehe kaudu saadetud kirjad rämpskirjadeks.

„Aga need praegused, need on mingid copy ja paste, ma ei saa neid tõsiselt võtta. See pole see, mida mina näen kodaniku­ühiskonnana. Spämmimise ja kodaniku­ühiskonna vahele ei saa võrdlus­märki panna,“ jutustas Randpere.

Teine kooseluseaduse toetaja, rahvasaadik Rainer Vakra rääkis meedias, et loeb kõik saabunud kirjad läbi, kuid spämmile ei vasta.

Ootamatult on aga ilmnenud, et kuigi mõned riigi­kogu liikmed kõnelevad kirjade tulvast, pole suur osa kirju adressaatideni jõudnud. Milles küsimus?

SAPTK juhataja Varro Vooglaidi sõnul on kaks võimalust – kas riigi­kogu server on iseseisvalt kvalifitseerinud suure osa kirjadest spämmiks või on keegi riigi­kogus otsustanud need kirjad blokeerida.

„Mõlemal juhul on lugu näotu, kuid eriti piinlik on lugu siis, kui tõepoolest keegi on võtnud endale voli otsustada, et sel teemal ei ole inimestel õigust riigi­kogu poole oma protesti­avaldusega pöörduda. Mina pean seda võimalust tõe­näolisemaks. Sellisel juhul oleks meil tegemist väga tõsise eba­demokraatlikkuse ilminguga,“ ütles Vooglaid.

29. mail väljendas SAPTK oma Facebooki-leheküljel „Kaitskem üheskoos perekonda!“ arvamust, et riigi­kogus on keegi andnud korralduse blokeerida kodanike e-kirjade jõudmine saadikuteni.

„Nüüdseks on selge, et Riigikogus on keegi andnud korralduse blokeerida kodanike protesti­kirjad ja mitte lubada neil jõuda rahva­saadikuteni. Jääb üle välja selgitada, kes on sellise korralduse andnud ja mis õigusega. Ilmselgelt rikub selline korraldus ja selle ellu­viimine kõige elementaarsemaid demokraatia põhimõtteid, sh kodanike õigust saata rahva­saadikutele oma protesti­kirju,“ tõdetakse nimetatud leheküljel.

Vaata samuti:

Kuhu kaovad kooseluseaduse vastaste kirjad? (Maaleht, 28.05)

Kooseluseaduse vastased pommitavad riigikogulaste postkaste (Eesti Päevaleht, 29.05)

 

 
< Eelmine   Järgmine >