Menu Content/Inhalt
Esileht
Meie Kirik


"Meil ei ole ei õpetuse ega usutalituste osas heaks kiidetud mitte ühtki asja, mis oleks vastuolus pühakirja või katoolse kristliku kirikuga."
(Augsburgi Usutunnistus)

UUDIS: Läti kirik valis kaks uut piiskoppi
Autor: uudistetoimetus   
reede, 08 juuni 2007

5.-6. juunil toimunud Läti Evangeelse Luterliku Kiriku 23. sinod valis kaks uut piiskoppi.

 

Active ImageActive Image

 

Daugavpilsi piiskopkonna piiskopiks valiti praost Einars Alpe (sünd. 11.11.1963, pildil vasakpoolne), Liepaja piiskopkonna piiskopiks pastor Pavils Bruvers (sünd. 10.04.1949), kes on töötanud peapiiskop Janis Vanagsi assistendina. Piiskopikandidaate oli kokku viis, uute piiskoppide pühitsemine toimub tõenäoliselt püha Meinhardi mälestuspäeval, 14. augustil.
 
Sinodil võeti vastu ka kiriku uus põhikiri ning tehti olulised otsused vaimulike palgakassa küsimustes. Iga kogudus, kes soovib palgakassaga liituda, peab andma 30 protsenti oma kinnisvarast kirikuvalitsuse käsutusse, kes loob sellelt teenitavatest vahenditest palgafondi. Vaimuliku keskmiseks kuupalgaks kujuneb eeldatavasti 500-600 latti ehk 11-12 tuhat Eesti krooni. 
 
Läti Evangeelse Luterliku Kiriku sinod koguneb iga kolme aasta tagant, sinodi liikmeid on umbes 500. Arvatavasti juba järgmisel sinodil kolme aasta pärast võib kerkida üles küsimus ka kolmanda piiskopi valimisest ja pühitsemisest, kes asuks tööle Riia peapiiskopkonnas peapiiskop Janis Vanagsi abilisena.
 
< Eelmine   Järgmine >