Menu Content/Inhalt
Esileht
Meie Kirik


"Meil ei ole ei õpetuse ega usutalituste osas heaks kiidetud mitte ühtki asja, mis oleks vastuolus pühakirja või katoolse kristliku kirikuga."
(Augsburgi Usutunnistus)

UUDIS: Geikristlased ei pea kirikute argumente kooseluseaduse vastu tõsiseltvõetavaks
Autor: uudistetoimetus   
esmaspäev, 19 mai 2014

GeActive Imageikristlased ei pea paljude kirikute vastu­seisu kooselu­seadusele tõsiselt­võetavaks ja loodavad, et Eesti usulised ühendused ei jää kauaks iganenud stereo­tüüpide juurde, vahendab Eesti Päevaleht.

MTÜ Geikristlaste Kogu/MTÜ Ühiskonna Integreerimise Keskus juhib tähele­panu asja­olule, et sama­sooliste koos­elu vastaste religioosset argumenti, mida paljud Eesti kirikud esitavad, ei võta tõsiselt paljud maailma kirikud, sh Argentiina, Austria, Taani, Saksamaa, Islandi, Hollandi, Norra, Rootsi, Suur­britannia ja USA luterlik kirik.

Geikristlaste kogu rõhutab, et paljud täna­päeva usuteadlased „peavad LGBT liikmete inim­õiguste eiramise piibliga põhjendamist sama iganenuks kui piibli abil orjuse õigustamist.“

„Me usume ja loodame, et ka Eesti usulised ühendused ei jää kauaks selle stereo­tüübi külge, nähes inim­õiguste laiendamises Jumala tahet ja Tema kätt,“ ütlevad geikristlased.

Eesti Päevaleht esitab tänases (19. mai) paber­väljaandes välja­võtteid Riigi­kogule laekunud arvamustest ja teatab, et enamik 30-st seisu­kohta avaldanud organisatsioonist, liidust, grupist ja eraisikust toetab kooselu­seaduse vastuvõtmist.

Artiklis ei kirjutata aga sellest, et kooseluseaduse vastu arvamust avaldanud usulised ühendused esindavad kaugelt palju suuremat hulka elanik­konnast kui suhteliselt väikesed, kuid arvukad huvi­grupid, kutse­liidud jm ühingud.

Riigikogu õiguskomisjoni nõunik Linnar Liivamägi märgib, et eelnõud toetavate arvamuste suurem hulk ei tulene niivõrd ühiskonna poole­hoiust, vaid pigem sellest, et eelnõu toetajad on oluliselt tugevamini motiveeritud.

„Nad tegutsevad aktiivsemalt ja tundub, et lausa organiseeritult,“ nendib Liivamägi.

Eesti Päevalehe artiklis märgitakse siiski, et tõenäoliselt lükkub kooselu­seaduse lõpp­hääletus sügisesse, kuna eelnõu teist ja kolmandat lugemist ilmselt ei jõuta enne Riigikogu suve­puhkust läbi viia.

Ühtlasi võib sügisesse jätmine seaduse vastuvõtmise kahtluse alla seada, kuna 2015. aasta märtsis on Riigikogu valimised ja poliitikud ei pruugi tahta eelnõu vastaste võimaliku vastu­kampaaniaga riskida, öeldakse artiklis.

Loe lähemalt siit.

 

Valik varasemaid uudiseid:

Kaks olulist kirja Riigikogule kooseluseaduse küsimuses (09.12.2014)

Kari Käsper teab: väga paljud kristlased toetavad kooseluseadust (05.05.2014)

Eesti riigi esindaja: kooseluseaduse üks eesmärk on rahva suhtumise muutmine (29.04.2014)

Eesti Kirikute Nõukogu seisukoht: kooseluseadus lõhestab ühiskonda (25.04.2014)

Riigikogu kingitus pühadeks: 40 saadikut algatasid homode kooseluseaduse eelnõu (17.04.2014)

Riigikogus küpseb nõu homode kooselu kiiresti seadustada (20.03.2014)

 
< Eelmine   Järgmine >