Menu Content/Inhalt
Esileht
Meie Kirik


"Meil ei ole ei õpetuse ega usutalituste osas heaks kiidetud mitte ühtki asja, mis oleks vastuolus pühakirja või katoolse kristliku kirikuga."
(Augsburgi Usutunnistus)

UUDIS: Hispaania homoaktivist kritiseerib Poolat ja ¥kõiki kirikuid¡
Autor: uudistetoimetus   
neljapäev, 07 juuni 2007
Hispaanias võimuloleva sotsialistliku partei (PSOE) sotsiaalküsimuste sekretär Pedro Zerolo nõuab Poola väljaheitmist Euroopa Liidust, kuna seal kiusatavat taga homoseksuaale. ”Euroopa Liit ei ole pank, mis on vajalik vaid abiraha küsimiseks. Kui ei kehtestata üldtunnustatud kodanike- ja vabariiklikke õigusi, siis välja Euroopa Liidust! Uks on seal!” Zerolo sõnul rakendab Hispaania sotsialistlik valitsus „kodanike- ja vabariiklikke õigusi” ning on võimaldanud samasooliste abielu ja andnud neile lapsendamisõiguse.
Konkreetsemalt kritiseeriti Poola võime keelu eest propageerida homoseksualismi koolides. Hispaania valitsus juurutab hetkel koolides uut õppeainet nimega „kodanikukasvatus”, kus käsitletakse ka erinevaid seksuaalorientatsioone ja „erinevaid peretüüpe” – nii heteroseksuaalseid kui homoseksuaalseid.
Zerolo ei säästnud kriitilisi sõnu „kõikide kirikute” aadressil, hispaania kirikuringkondi võrreldi lausa Iraani imaamide ja Iisraeli vaimulikkonnaga. „Religioossed fundamentalistid on homoküsimuse ehtsad vaenlased”, ütles Zerolo.
 
< Eelmine   Järgmine >