Menu Content/Inhalt
Esileht
Meie Kirik


"Meil ei ole ei õpetuse ega usutalituste osas heaks kiidetud mitte ühtki asja, mis oleks vastuolus pühakirja või katoolse kristliku kirikuga."
(Augsburgi Usutunnistus)

UUDIS: Ordineeriti 14 preestrit
Autor: uudistetoimetus   
kolmapäev, 06 juuni 2007

 
Active Image
 
Püha Bonifatiuse mälestuspäeval, teisipäeval, 5. juunil 2007 pühitses EELK peapiiskop Andres Põder Tallinna Toomkirikus 14 preestrit.

Tegemist on suurima ordineeritava arvuga pühitsemistalitusega pärast aastat 1938. Preestriks pühitseti 14 diakonit: Margus Kirja, Ants Kivilo, Jaanus Klaas, Eve Kruus, Tarmo Linnas, Mait Mölder, Urmas Paju, Jaak Pärnamägi, Urmo Saks, Enn Salveste, Hüllo-Kristjan Simson, Kristi Sääsk, Tauno Toompuu ja Anna-Liisa Vaher. Kaks diakonit samast ettevalmistusrühmast, Tõnu Taremaa ja Toomas Nigola, pühitseti juba varem, 9. märtsil.

Peapiiskop Põder nimetas ordniatsioonikõnes teoloogilise ettevalmistuse tähtsust, kuid rõhutas, et ilma usulise süvenemise ja pühitsuseluta ning ilma valmisolekuta anda end täielikult issanda ja Tema Kiriku teenistusse ei jää kristlusest järgi enamat kui liberaalne kultuurprotestantlus.

Jumalateenistusel jutlustas Pastoraalseminari juhataja assessor Ove Sander, pannes ordineeritavatele südamele, et nad ei üritaks teha oma tööd ega ehitada oma kirikut, vaid oleksid Issanda tööriistad ja laseksid Temal enda sees ja enese kaudu tegutseda.

Vastordineeritud preestrite nimel pidas tänukõne Suure-Jaani koguduse õpetaja Kristi Sääsk.
 
< Eelmine   Järgmine >